EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
info@turkuazarboy.com +90 212 296 79 39

UZAKTAN / ONLINE LİSANS TAMAMLAMA VE LİSANS

online egitim

Lisans Tamamlama ve Lisans Diploması

Uluslararası geçerliliği olan bir üniversite diploması sahibi olmak artık çok daha kolay.

Uzaktan Eğitim, Lisans Tamamlama, Lisans Diploması sahibi olmak artık çok kolay. Bilişim teknolojilerinin gelişmesi ile, haftada 3-4 saat ayırarak, evden veya ofisinizden üniversite okuyabilir, uzaktan eğitim ile siz de çalışma hayatından kopmadan prestijli bir üniversitede bir bölüme başlayabilir ve 1 yılda ön lisans veya 2-3 yılda lisans diploması sahibi olabilirsiniz.

Lisans Diploması Sahibi Olmanın Gerekliliği Nedir?
Günümüzde  yazarlık, atletizm, sanat veya restoran yönetimi gibi bazı meslek dallarında bir iş sahibi olmak için bir üniversite mezunu diploması, şart olmasa da,  çoğu İnsan Kaynakları uzmanları, lisans derecesinin iş dünyasında yükselmek isteyen profesyonellere birçok avantaj sağlayabilecek önemli bir gösterge olduğunu kabul etmektedirler. Aşağıda  Lisans Derecesi sahip olmak için bazı sebepleri sizin için derledik.

İş Başvurularında Öne Çıkmak
Bazı pozisyonlara girebilmek için bir lisans derecesi gerekli değildir, ancak yine de istihdam için önemli bir araç olabilir. Dünya da genellikle işverenler önlerine gelen iki iş başvurusunu değerlendirirken iki adayının eşit nitelikte olması durumunda, üniversite mezunu adayı seçme ihtimalleri daha yüksektir. Buna ek olarak, birçok sektörde örneğin misafirperverlik veya hizmet işleri gibi niteliklerin öncelikli olduğu Turizm sektöründe dahi, işverenler adaylar arasından üniversite derecesi, sahiplerine öncelik vermeye başlamıştır.

Bulunduğunuz Pozisyonu Sağlamlaştırmak
Üniversite mezunları, istihdam ederken sınırda kalmanın yanı sıra, daha iyi bir iş güvencesi eğilimi gösterirler. İşverenlerin işten çıkma zamanı geldiğinde, işverenlerin çoğu zaman kolej derecesi olmayan çalışanları seçme ihtimalleri daha yüksektir. Sonuç olarak, işsizlik, üniversite mezunları için, bazı üniversiteyi bitirenlere veya eğitimlerini lise derece ile bitirenlere göre daha düşüktür.

Gelirinizi Yükseltmek
Üniversite mezunları mezun olmayanlardan daha yüksek maaşlar kazanır. Bunun nedeni kısmen üniversite mezunlarının daha iyi ödeme pozisyonlarına erişmeleri. Bununla birlikte, lisans derecesine sahip işçiler, derecesi olmayan işçilerden daha fazla kazanma eğilimindedirler. Örneğin, devlet memurları, inşaat işçileri, tesisatçı ve perakende satış görevlileri, derecesiz olanlardan daha fazla kazanıyorlar. Bunun nedeni, genellikle işveren, dereceleri olmayan kişilerden daha değerli veya daha yetenekli bir dereceyle çalışanları görmektedir.

Hızla Gelişen Dünyaya Ayak Uydurmak
Günümüzde pek çok meslek bilgisayar bilimlerinin gündelik hayata girmesi ile bütün iş alanları hızlı bir şekilde dönüşmekte ve eski konumlarını korumak için çalışanların kendi yetenek ve bilgilerin zamana göre ayarlamaları ve değişmeleri bekleniyor. Sonuç olarak, üniversite mezunları, değişen dünyaya uyum sağlama konusunda daha avantajlı bir pozisyona sahip olabilirler.

Ayrıca iş dünyasında yükselmek ve yönetici olabilmek için Yüksek Lisans Sahibi veya Doktora yapabilmek için de mutlaka Lisans derecesine sahip olmak gerekiyor.

Yazar Hakkında
2003 yılında Londra ve İstanbul merkezli olarak kurulan Turkuaz Yurtdışı Eğitim her yaştan öğrenciye, Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı & Kariyer Koçluğu hizmeti sunmaktadır. Turkuaz Yurtdışı Eğitim, dünya çapında kalitesini ispatlamış yüzlerce dil okulu, kolej ve üniversitenin resmi Türkiye temsilcisidir.

Cevapla

*

captcha *