EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
info@turkuazarboy.com +90 212 296 79 39

images

International Summer Schools 2014

Interdisciplinary Summer School
Sunday 6 July – Saturday 16 August

Ancient Empires Summer School
Sunday 6 – Saturday 19 July

Literature Summer School
Sunday 6 July – Saturday 2 August

Science Summer School
Sunday 6 July – Saturday 2 August

History Summer School
Sunday 20 July – Saturday 2 August

Creative Writing Summer School
Sunday 20 July – Saturday 2 August

Shakespeare Summer School
Sunday 3 – Saturday 16 August

Medieval Studies Summer School
Sunday 3 – Saturday 16 August

Hanseatic League Summer School
Sunday 17 – Friday 22 August

Cambridge English for Academic Purposes
Sunday 6 July – Saturday 2 August

 

Cambridge University, Yaz Okulu

Dünyanın en eski ve prestijli üniversitelerinden University of Cambridge’de, bir kaç haftalık yaz okulu programlarına katılıp, program sonunda University of Cambridge’den sertifika almaya ne dersiniz?

University of Cambridge International Summer Schools

Cambridge’in büyüleyici atmosferinde hayat boyu unutamayacağınız bir eğitim alıp, yaz tatili geçirebilir ve bu tatili prestijli bir sertifika ile taçlandırabilirsiniz.

1923 yılından beri uluslararası öğrencilere kapılarını açan University of Cambridge International Summer Schools programlarında şimdiye dek 40.000’den fazla katılımcı yer almıştır. Cambridge University Yaz Okulu programları kredili sistemde değildir bu yüzden öğrencilere direkt kredi kazandıramaz.

Konaklama

Selwyn College Old Court, Cripps Court ve Ann’s Court. Yurt odalarında internet bağlantısı bulunur. Ayrıca öğrenci salonu, çamaşırhane ve bahçe de vardır. 1882’de kurulan Selwyn College, sakin bir yerleşim bölgesinde yer alır ve dersliklere yürüyüş mesafesindedir. Cripps Court daha modern bir yurttur ve Old Court yakınında yer alır. Ann’s Court ise yine modern ve banyolu odalar sunan bir yurttur.

Newham College, Cambridge kolejleri arasında en eski ve ünlü olanlarından bir tanesidir. Queen Ann tarzı kırmızı kiremitleri ve beyaz ahşap işleri ile son derece güzel binalardan oluşur. En alt katta banyolu oda imkanı bulunmamaktadır. Yurdun bazı yerlerinde internet bağlantısı imkanı vardır.

Goneville ve Caius College 1348 yılında kurulmuştur. Öğrenciler, şehir merkezindeki St. Mary’s Court’ta konaklayacaklardır. Yemekler ise Old Court’ta sunulur. Odaların hepsi standarttır ve paylaşımlı banyoya sahiptir.

Wolfson Court, sadece yaz okulunun birinci döneminde öğrencilere hizmet verir, Girton College’ın bir parçasıdır. Odaların hepsi paylaşımlı banyoludur.

Madingley Hall, 16 yüzyılda inşa edilmiştir ve Cambridge banliyösünde yer alır. Çok güzel bahçelere ve araziye sahiptir. Odalar banyoludur ve yurt, eğitim verilen kolejlere ve şehir merkezine yaklaşık 6 km uzaklıktadır. Öğrencilerin kendi ulaşımlarını sağlamaları gerekir. Ayrıca yurt tüm yaz okulu boyunca açık olmayacaktır bu nedenle burada kalacak öğrencilerin kalışlarını başka bir yurt ile tamamlamaları  gerekir. Silk Route Yaz Okulu Programı bu yurtta sunulur.

Ayrıca Medieval Studies programına katılan öğrenciler dilerlerse Clare College, St Catherine’s College yurtlarında da konaklayabilirler.

University of Cambridge International Summer Schools

Cambridge Üniversitesi’nin ünü kendi ve akademik başarılarıyla olduğu kadar Uluslararası Yaz Okullarıyla da bilinmektedir. Cambridge’in öğretimde önde gelen eğitmenleri ve konuk konuşmacıları, öğrencilere program seçeneklerinden ilgilendiklerini kombine etme fırsatı tanıyor.

Cambridge’in büyüleyici atmosferinde hayat boyu unutamayacağınız bir eğitim alıp, yaz tatili geçirebilir ve bu tatili prestijli bir sertifika ile taçlandırabilirsiniz.

1923 yılından beri uluslararası öğrencilere kapılarını açan University of Cambridge International Summer Schools programlarında şimdiye dek 40.000’den fazla katılımcı yer almıştır. Cambridge University Yaz Okulu programları kredili sistemde değildir bu yüzden öğrencilere direkt kredi kazandıramaz.

Cambridge Üniversitesi Yaz Okulu 2014 Broşürü