EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
info@turkuazarboy.com +90 212 296 79 39
20130907_143611Ali Büyüküstün – İngiltere, Brighton

Üniversite biter bitmez, kep töreninden kısa bir süre sonra, İngiltere’nin Antalya’sı olarak isim yapmış Brighton’daki St Giles International’da dil eğitimine başladım.

Brighton; sakin, güvenli, geceleri rahatlıkla dışarı çıkıp dolaşabileceğiniz, eğlenebileceğiniz bir yer.

Okulum St Giles; sınıfları konforlu, öğretmenleri sıcak kanlı, herşeyi sorup öğrenebileceğiniz rahat bir ortam sağlayan, eğitim kalitesi oldukça yüksek bir okul.

Rahatlıkla İngilizce’yi öğrenebileceğiniz, öğrendiğiniz İngilizce’yi bol bol pratik yapabileceğiniz bir ortam.

Brighton’dan selamlar…

 

Başa Dön

Ertürk Konca – Malta

100_16852 gün önce Sliema’daki odama yerleştim ve şunu söylemek isterim ki Turkuaz Yurtdışı Eğitim ile yola çıkmanın farkını çok gördüm. Mesela bugün kuzeyli bir bayanla tanıştım kızı için 3 haftalık 4 bin Euro ödemiş!

Ertürk’ün yakın arkadaşı Kubilay’ın yorumu:

7 senelik arkadaşım, kardeşim Ertürk, bilindiği üzere bir süredir Malta’ya gitmek üzere hazırlık içinde. Daha doğrusu Turkuaz Yurtdışı Eğitim’in Ekibi hazırlık içinde demeliyim sanırım. Canım arkadaşımın pek bir şeyle ilgilendiği yok. Şanslıyız ki, Turkuaz Yurtdışı Eğitim’in göz bebeği Burcu ilgilendi bizim çocukla.

Malta’da eğitim ve tatil macerasının detayları için buradan Ertürk’ün bloğunu takip edebilirsiniz.
Başa Dön
Barış Avcu - İngiltere, Oxford

Başa Dön

Bora Bektaş - İngiltere, Londra Yaz Okulu

Bournemouth_13.584d9297e0a57e909b0f6fd604c90d35266Ailemin isteğiyle katılmıştım, annem çok ısrar etmiş, yaz boyu bilgisayar başında oturmaktansa İngilizce öğrenmemi, yeni arkadaşlar edinmemi istemişti. Baştan anneme çok kızmıştım ama Londra’ya gidince ne kadar haklı olduğunu anladım, şimdi milyonlarca teşekkür ediyorum, önce aileme sonra da bana bu güzel kamp programını seçen Turkuaz Yurtdışı Eğitim’e.

Başa Dön
Hilal Ölmez – İngiltere, Londra

562155_334028276652354_334021746653007_847121_1924303967_n

Hayatımın en zor kararlarından biri olan, yurtdışında eğitim için karar verirken, nasıl bir eğitim? hangi ülke? hangi programın bana uygun olduğu konusunda tüm sorularımı cevaplayıp, geleceğimle ilgili ileri eğitim programları da önerip, beni yönlendiren ve eğitim sürecinde desteğini esirgemeyen Turkuaz Yurtdışı Eğitim ekibine sonsuz teşekkür ederim.
Benim yurtdışı eğitim için tercihim, Türkiye’ye yakın olması, sık sık ailemi ziyarete gelebilmem açısından İngiltere oldu ve Türkiye’ye döner dönmez güzel bir iş teklifi aldım.
Farklı eğitimler için ilk fırsatta tekrar yurtdışına gitmeyi planlıyorum ve umarım yakında gerçekleştireceğim.
Başa Dön

Begüm Ocakçı – Avusturya, Viyana

IMG-20130109-WA0001

Kolay bir karar değildi, liseden henüz mezun olmuşken ailemden ayrılıp Viyana’ya gitmek, Viyana Üniversitesi’nin Almanca hazırlık sınıfında eğitime başlamak ve sonrasında Viyana Üniversite’sinin İletişim bölümüne devam edecek olmak. Türkiye’de bir özel üniversiteyi %50 burs ile kazanmıştım ve yurtdışında okumanın daha avantajlı olacağını düşündüm.

Ne kadar doğru bir karar verdiğimi her geçen yıl daha iyi anlıyorum. Kısa sürede Avrupa’da bir çok ülkeyi gezdim ve herkese kısa veya uzun bir yurtdışı tecrübesini tavsiye ederim.

Hem ailem, hem de benim için çok ciddi ve tüm geleceğimi etkileyecek olan bu kararı almamı sağlayan, attığım her adımda yanımda olan Turkuaz Ekibi’ne sonsuz teşekkürler. Yüksek lisans planlarımla ilgili olarak yine görüşeceğiz…

Başa Dön


Ercan Büyükkahraman - İngiltere, Londra

Başlangıçta oldukça tedirgindim. Kendi ülkemde başka bir şehirde, bir süreliğine yaşama fikri bile bir çok ön hazırlığı gerektirirken, nasıl olacaktı da başka bir ülkede aylarca yaşayabilecektim. Daha önce Turkuaz Yurtdışı Eğitim ile çalışıp memnun kalmış bir öğrencinin abime tavsiyesi üzerine İlknur Hanım ile tanıştım. Tanıştıktan sonra, kısa sürede okul ve eğitim programına karar verdik ve vizemi aldım. Umarım herkesin işi, benimki gibi yolunda gider ve kariyer hedeflerinize ulaşırsınız. Londra’dan selamlar…

Başa Dön


Hazal Gürsoy - İngiltere, Cambridge

248816_10150209225122472_692392471_7133959_7370190_n

Bir arkadaşımın referansı ile ulaştım Turkuaz Yurtdışı Eğitim’e, üniversitede İngilizce eğitim görmüş biri olarak, her ne kadar belli seviyede İngilizce bilgisine sahip olsam da, doğru okul ve programı seçmek kolay değildi. Bana faydası olmayacak bir programa kayıt olup zaman kaybetmek istemiyordum. Cambridge’de eğitime başladıktan sonra daha iyi anladım, danışmanın, seçilen okul ve programın ne kadar önemli olduğunu.

Dil eğitimi konusunda çok ciddi bir ilerleme kaydederek, güzel bir sertifika ile Türkiye’ye dönüş yaptım. Kalabalık bir aileyiz ve bütün kuzenlerimi Turkuaz Yurtdışı Eğitim’e yönlendiriyorum. Benim de İtalya’da moda eğitimi ile ilgili olarak yine yurtdışı eğitim planlarım var ve İlknur Hanım ile planlara başladık bile.

Başa Dön

A. Tunahan Yüce - İngiltere, Londra

Başka bir danışmanlık şirketi tarafından hayal kırıklığına uğratılmış durumdayken bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım İlknur Abla ile, İELTS sınavına girmem ve kısa sürede yeterli puanı almam gerekiyordu. Sağolsun, İlknur Abla çok kısa sürede her şeyi organize etti, okuluma başladım, sorunsuz bitirdim. Hatta, İELTS sınav sonucum geldiğinde benim nerede olacağım belli olmaz diye İlknur Abla’nın Londra adresini vermiştim kendisine sormadan Hala tüm eğitim planlarımı kendisine danışırım. Arkadaşlarımı, çevremi de yönlendirdim ve herkese tavsiye ediyorum.

Başa Dön

Mustafa Kahya – Brighton Yaz okulu

image (1)Bu, babamla beraber ayrı şehirlerde, farklı eğitim programlarına kayıt olduğumuz bir tatil olacaktı ancak benim vizem çıktığında babamın vizesi gecikince, hiç istemeden de olsa tek gitmek zorunda kaldım. Kalacağım yurda gittiğim ilk gün, can sıkıntısından telefonumdaki bütün oyunları bitirdim ama akşamüstü Portekizli, Brezilyalı, İspanyalı arkadaşlarla tanışıp, üstelik aynı sınıfta olacağımızı da öğrenince eğlenceli tatilim de başlamış oldu.

Başa Dön

Evren Uslu - İngiltere, Londra

Kuzenimin referansı ile tanıştığım İlknur Hanım’ın, benim için hazırladığı eğitim programı sayesinde çok tedirgin olduğum ve doğru karar verdiğimden emin olamadığım stresli bir dönemimde kendimi İngiltere’de eğitimde buldum.

Londra’ya ilk anda büyülendim, okulum ve öğretmenlerimden çok memnundum ve dünyanın her tarafından arkadaşlarım oldu.

Ancak zaman içinde aileme olan özlemim o kadar arttı ki, İngiltere’yi tercih etmekle doğru bir karar verdiğimi bir kez daha anladım çünkü sık sık ailemi ziyarete gidebiliyorum veya onlar ziyaretime geliyorlar, böylece kendimi uzakta hissetmiyorum.

Yurtdışında eğitim almak, yaşamak insan hayatında gerçekten çok önemli bir tecrübe ve dönüm noktası, üzerinizdeki olumlu etkilerini yaşamadan bilemezsiniz.

İngiltere’den sevgiler…

Başa Dön

Kadir Andaç – Amerika, San Francisco

Benim yurtdışı eğitim ile ilgili tüm işlemlerimi, belli aşamaya kadar İlknur Hanım ile Abim yürüttü. Tüm eğitim programıma beraber karar verdiler ve ben vize aşamasında İlknur Hanım ve Turkuaz Yurtdışı Eğitim’in İstanbul ekibi ile görüşmeye başladım.

Tercihim Amerika’ydı ve İlknur Hanım’ın önerisi ile San Francisco’ya gittim. Okulum, öğretmenlerim, kaldığım ev, arkadaş çevrem ve tabii şehir, tek kelimeyle harikaydı. Eğitimimin sonunda, İngilizce konusunda tüm engelleri aştığım gibi, güzel bir sertifika ve birbirinden güzel anılarla Türkiye’ye döndüm.

Herkese tavsiye ediyor ve Turkuaz Yurtdışı Eğitim’e teşekkür ediyorum.

Başa Dön

Göksu Kaya - İngiltere, Bournemouth

Students-at-Bournemouth-Pier

Üniversite sonrası iş başvurularımda, İngilizce bir problem olarak karşıma çıkınca ailemin önerisi ile İngiltere’ye dil eğitimine gitmeye karar verdim.

Karar aşamasında şehir tercihim Bournemouth oldu. Özellikle plajı, güvenli ve küçük bir şehir olması bana çok cazip geldi. Okulum ile yurt arasında yürüyerek gidip gelebiliyor, hafta sonları ise okulumda tanıştığım arkadaşlarımla eğleniyordum. Danışmanınız çok önemli, çünkü asıl sorular ve destek yurtdışına gittiğiniz anda başlıyor ve her an ulaşabileceğiniz birilerinin olması sizin kendinizi güvende hissetmenizi sağlıyor.

Türkiye’ye döndükten sonra, dil problemim kalmadığı için, daha önce dil yetersizliği sebebi ile başvurumu reddeden şirkete tekrar başvuru yaptım ve kabul edildim. Teşekkürler Turkuaz…

Başa Dön


Fatma Nur ÖZKAYA‏ – İngiltere, Londra ve Bournemouth

Önce 6 ay Londra’da dil eğitimi alıp, ardından haftada 40 saatlik yoğun bir IELTS hazırlık programı için Bournemouth’a yerleştim. İlknur Abla, dil eğitimimi planlarken yaptığı gibi, kariyerimde istediğim adımları atabilmem için gerekli olan IELTS skorunu alabilmem adına bana uygun bir kaç program önerdi, bu programların arasından beraber bir seçim yaptık. Programın sonunda hem çok yoğun bir çalışma sürecinden çıkmış, hem de almam gereken IELTS skorunu almıştım. Türkiye’ye döner dönmez, gerçekten de kariyerime planladığımız şekilde devam etme fırsatım oldu. Teşekkürler İlknur Abla, teşekkürler Turkuaz.

Başa Dön

Ege Büyüküstün – Bournemouth Yaz Okulu

imageDaha önce bir kaç defa yurtdışına seyahat etmiş olmasına rağmen, bu Ege’nin tek başına yapacağı ilk seyahatti ve anne baba olarak oldukça tedirgin, bir o kadar da heyecanlıydık. Ege’nin çok rahat ve kendine güvenli olmasındaki en büyük etken, Turkuaz Yurtdışı Eğitim’in ortağı ve Londra ofisi sorumlusu İlknur Abla’sıymış, uçaktan iner inmez ilk olarak bizi değil İlknur Abla’sını aramasından anladık:)

Ege için çok keyifli, güzel, sorunsuz bir tatil oldu ve çok mutlu döndü.

Okuldan ayrılmadan önce, tatil arkadaşlarıyla seneye tekrar görüşebilmek için önümüzdeki yıl yaz kampı planlarına başlamışlar bile.
Turkuaz Yurtdışı Eğitim’e emekleri, ilgileri ve gösterdikleri özen için tekrar teşekkür ederiz. Önder Büyüküstün

Başa Dön


Mehmet Özbey – Avusturya, Viyana

tumblr_mo4mre9thv1s4ejz0o1_1280_0

Lise eğitimimi tamamladıktan sonra üniversite sınavına girip, özel bir üniversitenin İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştım. Ailemle konuşup, eğitimime yurtdışında devam etmek istediğimi söyledim ve daha önceden Turkuaz Yurtdışı Eğitim ile çalışmış olan babamın arkadaşının tavsiyesi üzerine İstanbul ofisleri ile görüşüp, Avusturya, Viyana Üniversitesi için işlemlere başladık.

Turkuaz Yurtdışı Eğitim’in Viyana Temsilcisi, Begüm Hanım sayesinde işlemlerimi sorunsuz hallettik. Türkiye’de kazandığım bölüme paralel bir bölüm olarak, Viyana Üniversitesi Tercümanlık bölümünü seçtim ve Almanca Hazırlık sınıfından başladım.

İlk yıl, yabancı bir kültüre, çevreye, dile, okula alışmakla ve Türkiye’yi, ailemi, arkadaşlarımı özlemekle geçti. Ancak, üniversite eğitimime başladıktan sonra, Viyana’ya çok alıştığımı anladım. Üniversite eğitimim sorunsuz devam ediyor ve ben, hedefinize ve danışmanınıza güvenin diyorum.

Viyana’dan herkese selamlar…

Başa Dön

R. Onur Savaş – Eton College, Yaz okulu

REGYL_ET01_4947Giderken endişelerim vardı tabii, arkadaşlarım kimler olacak, ortamı sevebilecek miyim, ya uyum sağlayamazsam, beğenmezsem…Hiç bir aksilik yaşamadım ve çok arkadaşım oldu. Tam tersine asıl sorun, program bitince ve dönüş vakti gelince başladı, keşke daha uzun kalabilseydim…

 

Başa Dön

Gözde Lalecioğlu – Amerika, San Francisco

1377300_10151908323808955_814230175_n

Üniversitede hazırlık sınıfında sorun yaşadım. TOEFL’da istenilen puanı alamıyordum ve yurtdışında dil eğitimi almaktan başka seçeneğim kalmamıştı. Bir arkadaşımın referansı ile Turkuaz Yurtdışı Eğitim’e ulaştım ve kısa süre sonra TOEFL Hazırlık kursu için Amerika’ya, San Francisco’ya gittim.

Türkiye’ye döndüğümde TOEFL benim için artık bir sorun değildi ve üniversiteme kaldığım yerden devam edebildim.

Amerika’da eğitimim sırasında sürekli olarak okulum ve benimle iletişimde olan ve en küçük bir sorunda hemen müdahale edip çözen İlknur Hanım’a çok teşekkür ederim.