EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
info@turkuazarboy.com +90 212 296 79 39

ecsanfrancisco-lifestyle_0202-w800-h800

Eğitimde dünyanın ilk tercihi; AMERİKA

Binlerce üniversite ve yüksek okula ev sahipliği yapan,  dünyanın en büyük üniversite ülkesi Amerika,  yurtdışında prestijli ve uluslararası geçerliliği olan bir eğitim almak için en iyi seçeneklerden biridir.

Amerikan üniversitelerinin kendine özgü eğitim anlayışı ve çok kültürlü ortam, bu ülkede eğitim alan öğrencilere dünyada başka hiçbir yerde bulamayacakları nitelikte bireysel gelişim ortamı sunar. Bu nedenle, Amerikan üniversitelerinden mezun olan kişiler almış oldukları bu ayrıcalıklı eğitim nedeniyle, çoğu zaman aranan ve tercih edilen kişilerdir.

Amerika’da eğitim sistemi size farklı seçenekler sunuyor!

Amerika’da lisans eğitimi için iki seçeneğiniz mevcut;

1) Doğrudan 4 yıllık bir üniversiteye başvuru yapabilirsiniz,

2) 2 yıllık Yüksek Okul (Community College) kayıt yaptırdıktan sonra, 3.ve 4. yıllarda dilediğiniz bir üniversiteye devam ederek lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Her iki tercihte de sonuç olarak 4 yıllık bir üniversitenin lisans diplomasına sahip olursunuz.

Yüksek okullar(Community College) Amerika’da yüksek öğrenim için en çok tercih edilen başlangıç biçimidir. Bunun 3 sebebi vardır;

1) Yüksek okullara kayıt yaptırmak ve kabul almak, 4 yıllık üniversitelere kayıt olmaya göre çok daha kolaydır. Genellikle, TOEFL derecesine yada SAT sınavına girmek zorunda kalmaksızın eğitime kabul edilirsiniz.

2) Yüksek okullar (Community College), dört yıllık üniversitelere kıyasla çok daha ekonomiktir. İlk iki yıl eğitiminizi Community College’lerde alarak ciddi miktarda tasarruf edebilirsiniz.

3) 2 yıllık yüksek okullardan(Community College) mezun olan öğrenciler, Amerika’daki 4 yıllık üniversitelerin çoğuna doğrudan kabul edilirler ve eğitimlerine hiçbir akşama olmadan rahatlıkla devam edebilirler, ve bitirdikleri üniversitenin de diplomasını aldıkları için 2 diplomaya birden sahip olurlar.

Yabancı dil seviyeniz yeterli değilse, hazırlık eğitimiyle başlarsınız.

Tercihiniz 4 yıllık bir üniversiteye başvuru yapmak ise, TOEFL ve SAT sınavlarına girmeniz gerekir. TOEFL ve SAT sınav skorlarınız ile lise diploma notunuz  üniversiteye kabulünüz için çok önemli kriterlerdir. Eğer, İngilizce seviyeniz, üniversite kriterlerinin altında ise, öncelikle üniversite hazırlık programına katılmanız gerekir.

Resmi Türkiye temsilcisi olduğumuz Amerika Üniversiteleri

amerikaharitasi

Oregon State University
University of South Florida
Colorado State University
Marshall University
George Mason University
James Madison University
Long Island University
Roosevelt University
University of Maine
University of Southern Maine
University of Vermont
Widener University
University of Massachusetts (UMass) in Dartmouth
University of Massachusetts Lowell (UMass Lowell)
University of Massachusetts Boston
Western Kentucky University
University of New Hampshire (UNH)