EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
info@turkuazarboy.com +90 212 296 79 39

les_elfes_(16)

Gençler için İsviçre’de Kış Kampı

İsviçre Alpleri’nin kalbi, Avrupa’nın en ünlü ve büyük kayak merkezlerinden biri olan Verbier’de, yılda 5000 uluslararası öğrenciyi ağırlayan, kayak, snowboard ve dil eğitimi kampımız.

8-18 yaş grubu tan gençler için, başlangıç seviyesinden, ileri seviyeye kadar eğitimi verilen kış sporlarının yanında, öğrencinin isteğine göre; İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca dil derslerinden birini de sunan eşsiz kış kampı programımız.

Hava kirliliğini önleme amaçlı olarak, sadece elektrikli arabaların kullanıldığı, doğa güzelliği ve temiz havası bakımından bu kadar sağlıklı başka bir yer yok.

Verbier, yürüyerek gezilebilecek kadar küçük bir şehir olmasına rağmen, gün içinde yerleşim merkezi ve kayak pistleri arasında sürekli ücretsiz servis otobüsleri çalışmaktadır.

les-elfes-5

Okul

Kurs Merkezi : Verbier – İsviçre’nin güneyinde Fransa ve İtalya sınırına yakın bir kayak merkezidir.
Yaş Grubu : 8 – 18
Dil Seviyesi : Her seviyede (beginner – advanced)
Konaklama : Yurt
Kurs Süresi : İsteğe bağlı olarak bir kaç hafta

Verbier İsviçre’nin güneyinde, Fransızca konuşulan kantonunda, 450 km kayak pisti ve 100′den fazla lift  bulunan bir kayak merkezidir. Bölge İtalya ve Fransa sınırına 30 dakika uzaklıktadır. Zürih’ten uzaklığı ise 2 saat 45 dakikadır.

Eğitim
Haftada 15 ders dil eğitimi verilir. Öğrenciler okulda İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Almanca kursundan birini alabilirler. Kurs bitiminde katılım sertifikası verilir. Sınıflar 7 kişiliktir.

Aktiviteler
Kayak, snowboard, artistik patinaj, buz hokeyi, curling, yüzme, squash, kültürel geziler(müze vb.), tiyator, dans, sinema , bowling vb.

Öğrenciler dil kursu dışında ana aktivite olarak, tercihine göre kayak veya snowboard aktivitelerine katılır. Yeni başlayan ve kendini geliştirmek isteyen öğrenciler uzmanların eşliğinde ders görürler.Öğrenciler küçük gruplar halinde eğitim alırlar. Sonrasında grup olarak kayak ve snowboard aktiviteleri yapılır. Okulda her 7 öğrenciye bir görevli düşmektedir.

Geziler :Lozan (olimpiyat müzesi, şehir turu), Geneva (şehir turu, botanik bahçesi), Bern(şehir turu, parlamento binası), Gruyere (peynir ve çikolata fabrikası ziyareti), Montreux(şehir turu, Chillion şatosu), Vevey (Alimenturium).

Konaklama
Öğrenciler okula ait, bölgenin genel mimarisine uygun, ahşap ve ‘Chalet’  olarak adlandırılan iki binada konaklama imkanına sahiphir. Okul Verbier şehir merkezine sadece  5 dakika uzaklıktadır. Erkek ve kız öğrenciler ayrı binalarda konaklar.

Öğrenciler 2 veya 4 kişilik geniş odalarda konaklarlar. Banyo ve tuvaletler ortaktır.
les_elfes_(13)

Ücrete Dahil Hizmetler
- Haftada 15 saat İngilizce/Fransızca/İspanyolca/Almanca Kursu/1 ders 45 dk.
- İlk gün seviye tespit sınavı
- Okul yurdunda tam pansiyon konaklama
- Pazartesi – Cuma kayak – snowboard ders ve aktiviteleri
- Çeşitli sosyal ve kültürel aktiviteler
- Çeşitli geziler
- Tüm ders kitapları ve eğitim materyalleri
- Kurs bitiminde sertifika

İsviçre’deki okulumuzun, kamp tarihleri, fiyatları ve kayıt şartları hakkında detaylı bilgi için Turkuaz Yurtdışı Eğitim‘e ulaşınız.

Gençler için yaz ve kış dönemlerinde eğitim ve aktivite programları sunan İsviçre’deki okulumuzun videosu;