EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
info@turkuazarboy.com +90 212 296 79 39

Ireland_flagsNeden İrlanda’da Üniversite Eğitimi?

  • İrlanda’yı merkezleri olarak seçen; Google, Facebook, Pfizer, Apple ve Microsoft gibi dev şirketlere ev sahipliği yapması.
  • Lisans eğitiminin 3 yıl olması.
  • Yüksek standartlarda eğitim sistemi ve prestijli üniversiteleri.
  • Hazırlık eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilere, İrlanda’da istedikleri branşta lisans eğitimlerine devam edebilecekleri gibi, İngiltere veya Avrupa’nın diğer ülkelerinde de lisans eğitimi fırsatı sunması ile son yılların gözde eğitim ve kariyer merkezlerindendir.

İrlanda’da Üniversite Hazırlık (Foundation) Programına Başvuru için Gerekli Belgeler

  • Lise diploması
  • Yüksek not ortalaması
  • Referans mektubu
  • TOEFL veya IELTS skoru
  • Transkript
  • Kariyer hedeflerinizi anlattığınız bir niyet mektubu.
Başa Dön

TCD-logo-wide

Trinity College – Dublin

İrlanda’nın en eski ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır.
Turkuaz Yurtdışı Eğitim olarak, dünyanın en büyük ve prestijli eğitim gruplarından Study Group’un resmi temsilcisiyiz ve öğrencilerimizi, Trinity College Foundation(Hazırlık) programına yerleştirip, üniversitenin istedikleri bölümünde eğitimlerine devam etmelerini garantiliyoruz.

Hazırlık (Foundation) yılında, İngilizce dil becerilerini üniversitede eğitim alabilecek seviyeye çıkartırken, lisans eğitimi için seçtikleri branşın derslerini de almaya başlarlar.

Trinity College Dublin’in kataloğu için tıklayınız.

Başa Dön

NUID

İrlanda’nın en modern ve en fazla programa sahip üniversitesi unvanına sahip olan, University College Dublin

University College Dublin’in kataloğu için tıklayınız.

Başa Dön

İrlanda’da Anlaşmalı Üniversiteler

logo_ire_belfast logo_ire_galwaylogo_ire_nuimlogo_ire_limericklogo_ire_ucc logo_ire_ulster

National University of Ireland, Maynooth
5.500 ‘den fazla öğrencisi ile dinamik ve yenilikçi bir üniversite. Araştırma ve öğretim kalitesi konusunda uluslararası üne sahip. Maynooth İrlanda’nın üniversite şehridir. Beş fakülteye sahip Nui Maynooth’da başlıca programlar: Sanat, Mühendislik, Felsefe ve Bilim (Bilgisayar Bilimleri dahil) Doktora seviyelere Lisans programları.
University College Corkİrlanda’nın önde gelen araştırma kurumu, 2003/4 eğitim döneminde Sunday Times tarafından yılın İrlanda Üniversitesi seçildi. Araştırma yatırımları, mükemmel akademik başarıları ve öğrenci çeşitliliği ile bu ödülü almaya hak kazanmıştır. Dünya çapında 75 ülkeden lisans ve yüksek lisans programlarına katılmak için gelen öğrencileri ile, öğrenci çeşitliliği bakımından da bir numaradır.
University of Limerick1972 yılında İrlanda Hükümeti tarafından Yüksek Öğretim Ulusal Enstitüsü olarak kurulmuş, bağımsız uluslararası odaklı bir üniversitedir. İrlanda’nın güneybatısında, Limerick City yakınındaki Shannon nehri kıyısında, Ulusal Teknoloji Parkı’nda yer almaktadır. İşletme, Eğitim, Mühendislik, Beşeri Bilimler, Bilişim ve Elektronik ve Bilim fakülteleri ile lisans ve lisansüstü düzeyde geniş program seçeneklerine sahiptir. UL’in en önemli özelliği, Cooperative Education Programme(undergraduate work placement)programı ile lisans eğitimlerini tamamlayan tüm öğrencilerini, eğitimlerini tamamladıkları branşta en az 7 ay ise yerleştirmesidir.
Queen’s University, BelfastUniversity Belfast akademik başarılarının uzun ve seçkin bir geçmişi vardır. 1845 yılında kurulan üniversite Birleşik Krallık’ta en geleneksel üniversiteler sıralamasında birinci, akademik başarıları bakımından ise, 170 Birleşik Krallık üniversitesi arasında ilk 20 üniversite arasındadır. Üniversitede şu anda 68 ülkeden 18.500 lisans ve yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır. Beşeri Bilimler, Hukuk Sosyal ve Eğitim Bilimleri, Tıp ve Sağlık Bilimleri ve Fen ve Ziraat Mühendisliği fakülteleri ile yaklaşık 300 lisans ve yüksek lisans lisans programları sunmaktadır.
National University of Ireland, Galway1845 yılında kurulan üniversite, Sanat, İşletme, Mühendislik, Hukuk, Tıp ve Sağlık Bilimleri, Fen alanlarında 7 fakültesi, 15.000′in üzerinde öğrenci sayısı ile Galway merkezine yakın, Corrib nehri kıyısında yer almaktadır. Lisans ve yüksek lisans programlarında, 40 ülkeden, 1.500 uluslararası öğrenciye sahiptir.
University of UlsterBu modern ve yenilikçi üniversite, dört kampüsündeki son derece sıcak atmosferiyle 23.000′den fazla ulusal ve uluslararası öğrenciye, lisans ve yüksek lisans programları sunar. Dört kampüsünün her birinin bir kasaba büyüklüğünde ve öğrencinin kampüs dışına çıkmasına gerek kalmadan eğitimine devam edebileceği donanımda olması nedeniyle, University of Ulster, İrlanda’nın en büyük üniversitesi olarak bilinir.