EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
info@turkuazarboy.com +90 212 296 79 39

 

logo3kaplan-logoatc_language_travel_logo-300x75header-difc-300x195bannerhome_36-300x44logo2-300x96Malvern-House-300x62


Neden İrlanda’da Eğitim?Ireland_flags

Plajlardan dağlara, tarihi kalelerden dinamik şehirlere, Oscar Wilde’dan U2’ya, İrlanda dil okullarımızda İngilizce öğrenirken görülecek ve yapılacak çok şey var!
Dublin’de St. Patrick’s Day Festivali’nde yeşile bürünün, doğa güzelliklerini veya tarihini keşfedin, yemekten edebiyata her şeyi kutlayan sayısız festivallerden birine gidin. Kültürel hazine ve nefes kesen güzellikler bakımından zengin olan İrlanda, İngilizce öğrenmek için harika bir tercihtir!

İrlanda, Avrupa’nın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahiptir. Sıcakkanlı ve konuksever bu ülke, eşsiz ve zengin eğitim ve kültür deneyimi sunar. Uluslararası öğrenciler, İrlanda öğrenci hayatına uyum sağlama kolaylığından, iyi huylu ve konuksever insanlarından, güzel manzarasından, hareketli sosyal ve kültürel ortamından ve akademik ve kişisel gelişim için sunulan fırsatlardan oldukça memnundur. Aynı zamanda ülke; müzik, kültür ve sporu ile zengin kültürel mirasa sahiptir. Genç hareketli nüfusu ile dinamik, canlı ve modern bir ülke olan İrlanda oldukça güvenlidir.

İrlanda’da kullanılan İngilizce aksanının İngiltere’dekinden farkı  yoktur. Aksine, İrlandalılar İngilizlerden daha anlaşılır konuşmaktadır.

Son yıllarda, artan oranda Türk öğrencilerin vize talebiyle karşılaşan İrlanda Konsolosluğu, vize konusunda da öğrencilere kolaylık sağlamaktadır.

İrlanda hakkında bunları biliyor musunuz?

•İrlanda’ya İngilizceyi ilk getirenlerin Normanlar olduğunu?
•Bir iddiaya göre, ‘quiz’ (sınav) kelimesinin Dublin’de bir kelime icat ederek bunu 48 saat içerisinde tüm şehre yayacağını iddia eden Richard Daly tarafından bulunduğunu?
•İrlanda’nın tamamının nüfusunun 6 milyon olduğunu?
•AB ülkeleri arasında en yüksek 25 yaş altı nüfus oranının İrlanda’da olduğunu?