EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
info@turkuazarboy.com +90 212 296 79 39

İngiltere’deki yaz okullarımız sizlere heyecan ve macera dolu programlar sunuyor.

9-18 yaş arası öğrenciler için yaz aylarında düzenlenen, İngilizce eğitiminin aktiviteli programlarla beraber verildiği eğitim ve tatil programlarımızda, günün yarısı İngilizce eğitime ayrılırken, günün kalanında rehber öğretmenler eşliğinde spor, sanat, gezi, eğlence içerikli sosyal aktiviteler düzenlenir.

Yaz okulu programına katılan gençler, dünyanın bir çok ülkesinden programa katılan akranları ve gün içinde sosyal aktivitelere katılan İngiliz yaşıtları ile İngilizce pratik yaparak, dersler dışında da dil becerilerini gelirtirme fırsatı bulurlar.

Öğrenci yurdunda veya İngiliz bir aile yanında konaklama seçeneğine sahip olan yaz okullarımızda, öğrencilerin 7/24 ulaşabilecekleri danışmanları bulunur.

Öğrenciler havaalanında okulun görevlisi tarafından karşılanıp konaklayacağı adrese götürülür. Güvenlik bakımından kusursuz, eğitimde prestijli ve her biri minimum yarım asırlık tecrübeye sahip okullarımızda yerinizi ayırtın.

Skola Young Learners

Ascot, English Plus Yaz Okulu

Ascot, Yoğun İngilizce Eğitimi, Yaz Okulu
Ascot, İngilizce Eğitim + Yüzme Yaz Okulu
Ascot, İngilizce Eğitim + Futbol Yaz Okulu
Ascot, İngilizce Eğitim + Tenis Yaz Okulu
Ascot, İngilizce Eğitim + Golf Yaz Okulu
Ascot, İngilizce Eğitim + Sanat Yaz Okulu
Ascot, İngilizce Eğitim + Müzik Yaz Okulu
Ascot, İngilizce Eğitim + Dans Yaz Okulu

Skola – Hyde Park, Londra Yaz Okulu
Skola – Hyde Park Aile Yaz Okulu
Gloucester Gate, Londra Yaz Okulu
Gloucester Gate, Londra Aile Yaz Okulu
Gloucester Gate, Londra English Study Club Yaz Okulu

Sprachcaffe İngiltere Yaz Okulu
Sprachcaffe – Brighton Yaz Okulu
Sprachcaffe – Londra Yaz Okulu
Sprachcaffe – Devon Yaz Okulu

Bedford Yaz Okulu
Bristol Yaz Okulu
Cambridge Yaz Okulu
Canterbury Yaz Okulu
Chichester Yaz Okulu
Hastings Yaz Okulu
Londra – Chalfont Yaz Okulu
Londra – Docklands Yaz Okulu
Londra Kingswood Hall Yaz Okulu
Londra – Mile End Yaz Okulu
Londra – South Bank Yaz Okulu
Londra – UCL Yaz Okulu
Londra – Uxbridge Yaz Okulu
Londra – University of Greenwich Medway Yaz Okulu
Oxford Yaz Okulu
Oxford – Wheatly Yaz Okulu
Reigate Yaz Okulu
Southsea Yaz Okulu

Regent Young Learners

13-17 yaş, Regent Repton Yaz Okulu, Derby, Yurt

Regent Repton okulu, Manchester havaalanına 1,5 saat uzaklıkta sakin bir kasabada yer alır. 48 öğrenci kapasiteli okulda spor salonu, tenis kortları, kapalı yüzme havuzu, kriket alanı, rugby ve futbol sahaları, ücretsiz internet bağlantısı sunan bilgisayar odası bulunur. Konaklama okul yurdunda 1, 2, 3 veya 4 kişilik odalarda sağlanıyor. Banyo ve tuvaletler paylaşımlıdır. 24 saat okul personeli ve güvenlik görevlisi kampus içinde yer alıyor. Tüm yemekler, okulun yemekhanesinde servis edilir. Gezilerin olduğu günlerdeki öğle yemekleri paket halinde verilir. Derby bölgesindeki şehirlere geziler ve Nottingham’a alışveriş ve bowling ziyaretleri, aynı zamanda Liverpool, Manchester ve Oxford’a tam gün geziler düzenlenmektedir. Derslerden sonra öğrencilere buz pateni, bowling, moda gösterileri, drama, yetenek geceleri ve benzeri birçok aktiviteler sunulur.

Programa katılım için öğrencinin İngilizcesinin en az pre-intermediate seviyesinde olması ve ofisimizde okulun seviye tespit sınavına girmesi gerekiyor.

Okul Adı: Regent Repton Yaz Okulu
Bulunduğu Yer: Derby 22 km (Manchester 139 km, Nottingham 42 km)
Yaş Grubu: 13 – 17
Sınıf mevcudu: Maksimum 12 öğrenci
Kurslar: English Club ve Intensive Club
Intensive Club – Haftada 21 saat İngilizce dil eğitimi

Toplam ücrete dahil olanlar:

Haftada 22,5 saat (30 ders) Yoğun İngilizce
Okul yurdunda konaklama
Tüm yemekler
Ders kitapları
Manchester, Heathrow veya Gatwick havaalanından gidiş-dönüş transferleri ( Havaalanına varış 09.00-19.00 arası; havaalanından uçağın kalkışı 12.00-20.00 arası olmalıdır.)
Her öğleden sonra ve akşam sosyal ve sportif aktiviteler
Her Cumartesi tam günlük çevre şehirlere geziler
Haftada bir çamaşır yıkama ve nevresim değişimi
Kurs sonu katılım sertifikası

Toplam ücrete dahil olmayanlar:
Vize ücreti, uçak bileti, yurtdışı çıkış harcı, sağlık sigortası

 13-17 yaş, Regent Queen Ethelburga’s Yaz Okulu, York, Yurt

Regent Yaz Okulu, 1912 yılında kurulmuş tipik bir İngiliz yatılı okulu olan Queen Ethelburga’s okulunun kampüsü içinde faaliyet gösterir. Queen Ethelburga’s, çağdaş iç dizaynı ve modern tesisleri ile öğrencilere konforlu bir konaklama olanağı sunar. 80 öğrenci kapasiteli okulda kapalı spor salonu, tenis kortu, oyun alanları ve kapalı yüzme havuzu bulunur. Haftada 15 saatlik Genel İngilizce derslerinin ardından öğrenciler aktivitelere katılarak sosyal bir ortamda İngilizce iletişim becerilerini geliştirirler.

Konaklama yurtlarda 2, 3 veya 4 kişilik özel banyo ve tuvaletli odalarda sağlanıyor. 24 saat okul personeli ve güvenlik görevlisi kampus içinde yer alır. İlk gün öğrenciden 50 Sterlin depozito alınır. Odaya veya eşyalara zarar verilmemesi durumunda depozito eğitim süresi sonunda öğrenciye iade edilir. Tüm yemekler, okulun yemekhanesinde servis edilir. Gezilerin olduğu günlerdeki öğle yemekleri paket halinde verilmektedir. Okulda wireless internet bağlantısı bulunur.

Liverpool ve Manchester şehirlerine tam gün geziler ve Castle Howard gibi lokal yerlere kültürel ziyaretler düzenlenir ve derslerden sonra öğrenciler bowling, çocuk diskosu, yetenek geceleri, hazine avı, moda gösterileri, alışveriş ve benzeri birçok aktivite aracılığıyla İngilizce pratik yapma fırsatını elde eder.

Okul Adı: Regent Queen Ethelburga’s Yaz Okulu
Lokasyon: York’a 15 km
Yaş Grubu: 13 – 17
Sınıf mevcudu: Maksimum 12 öğrenci
Okula Varış Günü: Pazar
Okuldan Ayrılma Günü: Cumartesi
Konaklama: Okul yurdu
Minimum Süre: 2 Hafta
Maksimum Süre: 5 Hafta

Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen PET ve FCE Sınavlarına Hazırlık kursu da mevcut. Haftada 22,5 saat ( 30 ders ) eğitim verilir.

Toplam ücrete dahil olanlar:

Haftada 15 saat ( 20 ders ) Genel İngilizce
Okul yurdunda konaklama
Tüm yemekler
Ders kitapları
Manchester, Heathrow veya Gatwick havaalanından gidiş-dönüş transferleri ( Havaalanına varış 09.00-19.00 arası; havaalanından uçağın kalkışı 12.00-20.00 arası olmalıdır.)
Her öğleden sonra ve akşam sosyal ve sportif aktiviteler
Her Cumartesi tam gün ve her Çarşamba yarım gün çevre şehirlere geziler
Kurs sonu katılım sertifikası

Toplam ücrete dahil olmayanlar:
Vize ücreti, uçak bileti, yurtdışı çıkış harcı, sağlık sigortası

14-17 yaş, Regent Scanbrit  Yaz Okulu, Bournemouth,  Aile yanı

Londra’ya 170 km uzaklıktaki sahil kenti Bournemouth, Londra’dan sonraki en önemli İngilizce eğitim merkezlerinden biridir. Diğer bölgelerin aksine Bournemouth Regent dil okulu sadece aile yanı konaklama sunmakta olup, bu okuldaki öğrenciler yetişkinlerle aynı eğitim merkezinde kurs görmektedir. Regent Bournemouth Okulu’nun özenle seçtiği, okula yakın ailelerle öğrenciler hem İngiliz kültürünü yakından tanımakta, hem de okul dışı zamanlarında pratik yapabilme imkanı bulmaktadırlar.

Dünya kültür mirasları arasında bulunan Bath ve ayrıca Oxford’a düzenlenen gezilerle öğrenciler, Anglosakson kültürünün merkezini keşfetmektedirler. Sahile sadece 2 dakika mesafedeki eğitim merkeziyle Regent Bournemouth, özellikle aile yanında kalmak isteyenler için ideal merkezlerden biridir.

Yaz programı dışında, yıl boyunca her Pazartesi başlayan kurs: Intensive Club

Toplam ücrete dahil olanlar:

Haftada 20 saat Genel İngilizce
Aile yanında konaklama
Tüm yemekler
Ders kitapları
Havaalanı gidiş-dönüş transferleri ( Havaalanına varış 09.00-19.00 arası; havaalanından uçağın kalkışı 12.00-20.00 arası olmalıdır.)
Her öğleden sonra ve akşam sosyal ve sportif aktiviteler
Her Cumartesi tam gün ve her Çarşamba yarım gün çevre şehirlere geziler
Kurs sonu katılım sertifikası

Toplam ücrete dahil olmayanlar: Vize ücreti, uçak bileti, yurtdışı çıkış harcı, sağlık sigortası

13-17 yaş, Regent Stowe School Yaz Okulu, Buckingham,  Yurt

Oxford, Cambridge ve Londra’ya son derece yakın mesafede bulunan Stowe School 750 akrelik geniş bir arazi üzerinde yer alır. Okula en yakın havaalanı Heathrow’dur. Okul kampüsünde son derece donanımlı spor tesisleri de bulunmaktadır. Stowe House ülkenin en önde gelen devlet okullarından bir tanesidir ve 18. yüzyıldan bu yana ziyaretçileri kendine çeker. Son derece sakin ve huzurlu bir eğitim ortamına sahip olan okul yaklaşık 100 öğrenci kapasitelidir. Öğrenciler bir veya iki kişilik yurt odalarında konaklarlar.

Öğrencilerin Londra ve Londra’nın ünlü müzelerine düzenlenen gezilere katılırlar. Oxford’da punting, Botanik Bahçeleri, Christh Church College gibi yerleri ziyaret ederler. Ayrıca Shakespeare’in doğum yeri Stratford-upon-Avon’u görme şansını yakalarlar.

Kampüs olanakları: Kapalı yüzme havuzu, rugby ve futbol sahaları, tenis kortları, kriket sahası

Yaş Grubu: 13-17
Konaklama Tipi: Yurt konaklama (Bir ve  iki kişilik odalar, ortak duş ve WC)

Program Ücretine Dahil Olanlar

Haftada 15 saat İngilizce
Yurt konaklama
Yemekler
Kurs sertifikası
Öğleden sonra aktiviteleri
Program dahilindeki geziler
Havaalanı transferleri (Okulun öngördüğü günlerde varışta 09:00-19:00 arasında inen ve dönüşte 12:00-20:00 arasında kalkan uçuşlar için)
Seviye tespit sınavı
7/24 gözetim
Ders materyalleri

Program Ücretine Dahil Olmayanlar

Vize ücreti, uçak bileti, cep harçlığı, opsiyonel geziler ve aktiviteler, yurtdışı çıkış harcı, havaalanı transferleri (Okulun öngördüğü gün ve saatlerde olmazsa), seyahat sigortası

9-13 yaş, Sir Edward Yaz Okulu, Ely, Yurt

Cambridge’in 25 km kuzeyinde, Londra’ya 125 km mesafedeki 15.000 nüfuslu geleneksel bir İngiliz şehri olan Ely’de bulunuyor. Uluslararası üne sahip özel bir yatılı okul olan ve 1000 yıllık geçmişi bulunan The King’s School’da faaliyet gösteren Sir Edward Yaz Okulu bünyesinde 15 sınıf, kafeterya, kütüphane, çalışma odası, ısıtmalı açık yüzme havuzu, tenis kortları, kriket sahası, spor salonu, futbol sahası, badminton sahası, ücretsiz internet erişimi sağlayan bilgisayar odası mevcut.

Çarşamba ve Pazar hariç her sabah 3 saat (4 ders) Genel İngilizce dersi verilen okulda Çarşamba ve Pazar günleri çevre şehirlere tam günlük geziler düzenleniyor. Derslerden sonra futbol, basketbol, badminton, voleybol, tenis, yüzme, bowling, kriket, Ely katedralini ziyaret, film gösterimleri, tiyatro, maske yapma, t-shirt dizaynı, resim, cam boyama, konuşma kulübü, bulmaca çözme, şarkı söyleme gibi aktiviteler yapılıyor.

Studio Cambridge Sir Edward Yaz Okulu’nun öğrencileri, Ely şehir merkezine 2-10 dakika yürüyüş mesafesindeki okul yurtlarından birinde kalıyor. Toplam 180 öğrenci kapasiteli 6 yurtta odalar iki ile sekiz kişilik arasında değişiyor. Banyo ve tuvaletler paylaşımlıdır. Kız ve erkek öğrencilerin ayrı binalarda konakladığı yurtlarda 24 saat güvenlik görevlisi bulunuyor ve okul personeli de bu yurtlarda konaklıyor.

Tüm yemekler, okulun yemekhanesinde servis ediliyor. Akşam yemeklerinde soğuk, sıcak yemekler, vejeteryanlar ve domuz eti yemeyenler için seçenekler bulunuyor. Öğle yemekleri paket halinde veriliyor. Öğrencilere her akşam yatmadan önce pasta, kek, süt, meyve suyu ikram ediliyor.

Lokasyon: Ely (Cambridge’e 25 km, Londra’ya 125 km mesafede)
Yaş Grubu: 9 – 13
Sınıf mevcudu: Maksimum 16 öğrenci
Varış Günü: Pazar, Ayrılma Günü : Pazar
Konaklama: Okul yurdu
Minimum Süre: 2 Hafta
Maksimum Süre: 4 Hafta

10-14 yaş, Sir Henry Yaz Okulu, Bishop’s Stortford, Yurt

Studio Cambridge Sir Henry Yaz Okulu, Cambridge’in 45 km güneyinde, Londra’ya 60 km mesafedeki 40.000 nüfuslu geleneksel bir İngiliz kasabası olan Bishop’s Stortford’da bulunuyor. Bishop’s Stortford şehir merkezine 10 dakika yürüyüş mesafesindeki okul bünyesinde 15 sınıf, kafeterya, kütüphane, çalışma odası, kapalı basketbol sahası, futbol sahaları, kriket sahası, masa tenisi, ücretsiz internet erişimi sağlayan bilgisayar odası mevcut.

Uluslararası öğrencilerin eğitim aldığı bir yatılı okul olan Hockerill Anglo-European College binasında eğitim veren Studio Cambridge Sir Henry Yaz Okulu’nun öğrencileri aynı kampüs içinde bulunan öğrenci yurdunda konaklıyor. 180 öğrenci kapasiteli yurtta odalar genellikle iki veya dört kişilik. Banyo ve tuvaletler paylaşımlıdır. Kız ve erkek öğrencilerin ayrı binalarda konakladığı yurtlarda 24 saat güvenlik görevlisi bulunuyor. Öğrenciler, yanlarında bir görevli olmadan kampüs dışına çıkamıyor. Tüm yemekler, okul yemekhanesinde servis ediliyor. Her öğünde soğuk, sıcak yemekler, vejeteryanlar ve domuz eti yemeyenler için seçenekler bulunuyor. Gezilerin olduğu günlerdeki öğle yemekleri paket halinde veriliyor. Öğrencilere her akşam yatmadan önce pasta, kek, süt, meyve suyu ikram ediliyor.

Perşembe ve Pazar hariç her sabah 3 saat (4 ders) Genel İngilizce dersi verilen okulda Perşembe ve Pazar günleri çevre şehirlere tam günlük geziler düzenleniyor. Derslerden sonra futbol, basketbol, badminton, voleybol, kriket, tenis, yüzme, film gösterimleri, tiyatro, çocuk diskosu, maske yapma, t-shirt dizaynı, resim, cam boyama, konuşma kulübü, ödüllü bulmaca çözme, şarkı söyleme gibi aktiviteler yapılıyor.

Lokasyon: Bishop’s Stortford (Cambridge’e 45 km, Londra’ya 60 km)
Yaş Grubu: 10 -14
Sınıf mevcudu: Maksimum 16 öğrenci
Varış Günü: Pazar, Ayrılma Günü: Pazar
Konaklama: Okul yurdu
Maksimum Süre: 5 Hafta

Toplam ücrete dahil olanlar:

Haftada 15 saat (20 ders) Genel İngilizce
Okul kayıt ücreti
Okul yurdunda konaklama
Tüm yemekler
Ders kitapları
Sağlık sigortası
Heathrow veya Stansted havaalanlarına gidiş-dönüş transferleri
Haftada 5 gün, günde 2 saat öğleden sonra yapılan sosyal ve sportif aktiviteler
Her akşam düzenlenen sosyal aktiviteler
Her Perşembe ve Pazar çevre şehirlere tam günlük geziler
Kurs sonu katılım sertifikası

Toplam ücrete dahil olmayanlar: Vize ücreti, uçak bileti, yurtdışı çıkış harcı

10-16 yaş, Sir Richard Yaz Okulu, Reading, Yurt

Londra’ya trenle 25 dakikalık bir mesafede bulunan ve Jane Austin ve Oscar Wilde gibi ünlü yazarlara ev sahipliği yapmış Reading’te bulunuyor. 24 hektarlık bir park alanı içinde yer alan ve 100 yılı aşkın bir geçmişi bulunan Leighton Park School’da faaliyet gösteren 150 öğrenci kapasiteli yaz okulu bünyesinde bilgisayar odası, ısıtmalı kapalı yüzme havuzu, badminton kortu, tenis kortları ve dans stüdyoları bulunuyor. Mümkün olabilecek en güvenli ortamı ve gözetimi sağlayabilmek için öğrenciler, birçok öğretmen ve idari görevlilerlerin de kaldığı kampüs içinde konaklıyor.

Çarşamba ve Pazar hariç her sabah 3 saat (4 ders) Genel İngilizce dersi verilen okulda Çarşamba ve Pazar günleri çevre şehirlere tam günlük geziler düzenleniyor. Derslerden sonra öğrenciler, sunulan 3 farklı opsiyondan birini seçiyor; Futbol, Dans veya Karma Aktiviteler (yüzme, tenis, oyun, el sanatları gibi farklı aktiviteler içerir)

Studio Cambridge Sir Richard Yaz Okulu’nun öğrencileri, Leighton Park School kampüsünde bulunan yurtta konaklıyor. Odalar genellikle tek ya da iki kişilik olmakla birlikte, bazı odalar üç yada dört kişilik olabiliyor. Banyo ve tuvaletlerin paylaşımlı olduğu yurtlarda 24 saat güvenlik görevlisi bulunuyor. Aynı milliyetten iki öğrenci aynı odaya yerleştirilmiyor. Akşam dışarı çıkmak isteyen öğrencilere en geç 22.00’de yurda dönmeleri şartıyla izin veriliyor.

Tüm yemekler, okul yemekhanesinde servis ediliyor. Akşam yemeklerinde soğuk, sıcak yemekler, vejetaryenler ve domuz eti yemeyenler için seçenekler bulunuyor. Öğle yemekleri paket halinde veriliyor. Öğrencilere her akşam yatmadan önce pasta, kek, süt, meyve suyu ikram ediliyor.

Lokasyon: Reading
Yaş Grubu: 10 -16
Sınıf mevcudu: Maksimum 16 öğrenci
Maksimum Süre: 5 Hafta

Toplam ücrete dahil olanlar:

Haftada 15 saat (20 ders) Genel İngilizce
Okul kayıt ücreti
Okul yurdunda konaklama
Tüm yemekler
Ders kitapları
Sağlık sigortası
Heathrow veya Stansted havaalanlarına gidiş-dönüş transferleri
Haftada 5 gün, günde 2 saat öğleden sonra yapılan sosyal ve sportif aktiviteler
Her akşam sosyal ve sportif aktiviteler
Her Çarşamba ve Pazar çevre şehirlere tam günlük geziler
Kurs sonu katılım sertifikası

Toplam ücrete dahil olmayanlar: Vize ücreti, uçak bileti, yurtdışı çıkış harcı

14-17 yaş, Sir Michael Yaz Okulu, Cambridge, Aile Yanı veya Yurt

1954 yılından beri faaliyet gösteren Studio Cambridge, her yıl 4.000’den fazla öğrenciye hizmet veriyor. Cambridge şehir merkezine 15 dakika yürüyüş mesafesindeki merkez binada faaliyet gösteren 300 öğrenci kapasiteli Sir Michael Yaz Okulu bünyesinde 22 sınıf, kafeterya, kütüphane, çalışma odası ve bilgisayar odası bulunuyor. Konaklama, aile yanında veya okul yurdunda sağlanıyor. Aileler okula yürüyüş veya kısa bir otobüs mesafesinde olabiliyor. Okula 5-15 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan öğrenci yurtlarında 24 saat güvenlik görevlisi bulunuyor. Banyo ve tuvaletlerin paylaşımlı olduğu yurtlarda odalar genellikle iki kişilik olmakla birlikte, bazı odalar tek veya üç kişilik. Aile yanında ise odalar iki kişiliktir. Aynı milliyetten iki öğrenci aynı odaya yerleştirilmiyor. Akşam dışarı çıkmak isteyen öğrencilere en geç 23.00’te dönmeleri şartıyla izin veriliyor.

Hafta içi her gün 3 saat (4 ders) Genel İngilizce dersi verilen okulda Cumartesi günü çevre şehirlere tam günlük gezi düzenleniyor. Dersler sabah veya öğleden sonra olabiliyor. Öğrencilerin serbest zaman geçirebilmesi ve Cambridge’i gezebilmesi için, Perşembe günü derslerden önce veya sonrası serbest zaman olarak bırakılıyor. Ayrıca; aile yanında kalan öğrenciler Pazar günü tüm gün, yurtta kalan öğrenciler Pazar günü yarım gün serbest bırakılıyor. Derslerden sonra futbol, basketbol, badminton, voleybol, kriket, tenis, yüzme, film gösterimleri, tiyatro, çocuk diskosu, maske yapma, t-shirt dizaynı, resim, cam boyama, konuşma kulübü, ödüllü bulmaca çözme, şarkı söyleme gibi aktiviteler yapılıyor.

Lokasyon: Cambridge
Yaş Grubu: 14 – 17
Sınıf mevcudu: Maksimum 16 öğrenci
Konaklama: Aile yanı veya okul yurdu
Minimum Süre: 2 Hafta
Maksimum Süre: Aile yanı için 10 hafta, okul yurdu için 8 hafta

Toplam ücrete dahil olanlar:

Haftada 15 saat ( 20 ders ) Genel İngilizce
Okul kayıt ücreti
Aile yanında veya okul yurdunda konaklama
Tüm yemekler
Ders kitapları
Sağlık sigortası
Heathrow veya Stansted havaalanlarına gidiş-dönüş transferleri
Haftada 4 gün, günde 2 saat gündüz yapılan sosyal ve sportif aktiviteler
Okul yurdunda kalanlar için her akşam, aile yanında kalanlar için haftada 3 akşam aktivite
Her cumartesi çevre şehirlere tam günlük geziler
Kurs sonu katılım sertifikası

Toplam ücrete dahil olmayanlar: Vize ücreti, uçak bileti, yurtdışı çıkış harcı

14-17 yaş, Sir Laurence Yaz Okulu, Cambridge, Yurt

Studio Cambridge Sir Laurence Yaz Okulu, Cambridge Üniversitesi’ne bağlı kolejlerden biri olan Lucy Cavendish College kampüsünde modern bir binada faaliyet gösteriyor. Cambridge şehir merkezine 10 dakika yürüyüş mesafesindeki okul bünyesinde 6 sınıf, kafeterya, çalışma odası, ücretsiz internet erişimi sağlayan bilgisayar odası bulunuyor.

Haftada 28 ders Genel İngilizce dersi verilen okulda, dersler Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri 09.00’da başlıyor ve 15.30’da bitiyor. Perşembe günleri desler 09.00 – 12.30 arası yapılıyor ve öğleden sonraları serbest zaman olarak bırakılıyor. Haftanın her günü 19.00 – 21.00 arası sosyal ve sportif aktiviler düzenleniyor. Cumartesi günleri çevre şehirlere tam günlük geziler düzenleniyor. Pazar günleri öğleden sonraları aktiviteler düzenleniyor.

70 öğrenci kapasiteli Studio Cambridge, Sir Laurence Yaz Okulu’nun öğrencileri, Lucy Cavendish College kampüsünde bulunan yurtta veya kısa bir yürüyüş mesafesinde olan yine Cambridge Üniversitesi’ne bağlı yurtta kalıyor. Banyo ve tuvaletlerin paylaşımlı olduğu yurtlarda odalar genellikle iki kişilik olmakla birlikte, bazı odalar tek kişiliktir. Yurtlarda 24 saat güvenlik görevlisi bulunuyor. Aynı milliyetten iki öğrenci aynı odaya yerleştirilmiyor. Akşam dışarı çıkmak isteyen öğrencilere en geç 23.00’te yurda dönmeleri şartıyla izin veriliyor.

Tüm yemekler, Lucy Cavendish College’in yemekhanesinde servis ediliyor. Akşam yemeklerinde soğuk, sıcak yemekler, vejeteryanlar ve domuz eti yemeyenler için seçenekler bulunuyor. Öğle yemekleri paket halinde veriliyor.

Lokasyon: Cambridge
Yaş Grubu: 14 – 17
Sınıf mevcudu: Maksimum 16 öğrenci
Varış Günü: Pazar
Ayrılma Günü: Pazar
Konaklama: Okul yurdu
Minimum Süre: 2 Hafta
Maksimum Süre: 6 Hafta

Toplam ücrete dahil olanlar:

Haftada 21 saat (28 ders) Genel İngilizce
Okul kayıt ücreti
Okul yurdunda konaklama
Tüm yemekler
Ders kitapları
Sağlık sigortası
Heathrow veya Stansted havaalanlarına gidiş-dönüş transferleri
Her akşam sosyal ve sportif aktiviteler
Cumartesi günleri çevre şehirlere tam günlük geziler
Kurs sonu katılım sertifikası

Toplam ücrete dahil olmayanlar: Vize ücreti, uçak bileti, yurtdışı çıkış harcı

14-17 yaş, Sir William Yaz Okulu, Londra, Yurt

Londra şehir merkezine ve Heathrow Havaalanı’na 20 dakika mesafedeki Richmond’da bulunan ve 1843 yılından beri faaliyet gösteren American International University kampüsünde faaliyet gösteriyor. 170 öğrenci kapasiteli yaz okulu bünyesinde 15 sınıf, kafeterya, kütüphane, çalışma odası, ücretsiz internet erişimi sağlayan bilgisayar odası, konferans salonu, masa tenisi, futbol ve basketbol sahaları bulunuyor.

Richmond merkezine 15 dakika yürüyüş mesafesinde olan okulda, dersler sabahları yapılıyor. Konaklama, American International University’nin yurtlarında tek veya iki kişilik odalarda sağlanıyor. Banyo ve tuvaletler paylaşımlı olduğu yurtta aynı milliyetten iki öğrenci aynı odaya yerleştirilmiyor. 24 saat okul personeli ve güvenlik görevlisi bulunan yurt kampüs içinde yer alıyor. Tüm yemekler, üniversitenin yemekhanesinde servis ediliyor. Akşam yemeklerinde soğuk, sıcak yemekler, vejetaryenler ve domuz eti yemeyenler için seçenekler bulunuyor. Öğle yemekleri paket halinde veriliyor. Öğrencilere her akşam yatmadan önce pasta, kek, süt, meyve suyu ikram ediliyor.

Cuma ve Pazar hariç her sabah 3 saat (4 ders) Genel İngilizce dersi verilen okulda Cuma ve Pazar günleri çevre şehirlere tam günlük geziler düzenleniyor. Derslerden sonra futbol, basketbol, badminton, voleybol, kriket, bowling, masa tenisi, film gösterimleri, tiyatro, müze ziyaretleri, maske yapma, t-shirt dizaynı, cam boyama, konuşma kulübü, ödüllü bulmaca çözme gibi aktiviteler yapılıyor. Dileyen öğrenciler, Yoğun İngilizce Programını tercih ederek öğleden sonraları aktivitelere katılmak yerine, ders görüyor ve haftada 21 saat (28 ders) eğitim almış oluyorlar.

Lokasyon: Richmond (Londra merkeze tren veya metroyla 20 dakika)
Yaş Grubu: 14 – 17
Sınıf mevcudu: Maksimum 16 öğrenci
Konaklama: Okul yurdu
Minimum Süre: 2 hafta, Maksimum Süre: 9 hafta

Toplam ücrete dahil olanlar:

Haftada 15 saat (20 ders) veya 21 saat (28 ders) Yoğun İngilizce
Okul kayıt ücreti
Okul yurdunda konaklama
Tüm yemekler
Ders kitapları
Sağlık sigortası
Heathrow veya Stansted havaalanlarına gidiş-dönüş transferleri
Haftada 20 dersi seçen öğrenciler için; haftada 5 gün, günde 2 saat öğleden sonra yapılan aktiviteler
Her akşam sosyal ve sportif aktiviteler
Her hafta Cuma ve Pazar günleri çevre şehirlere tam günlük geziler
Kurs sonu katılım sertifikası

Toplam ücrete dahil olmayanlar: Vize ücreti, uçak bileti, yurtdışı çıkış harcı

14-18 yaş grubu için, Cambridge Üniversitesi, Yaz Okulu Programı

Dönem tarihleri: 29 Haziran – 10 Ağustos
Eğitim: Haftada 25 ders yoğun İngilizce dil eğitimi
Konaklama: Tek kişilik yurt odası, paylaşımlı banyo
Geziler: Haftada 2 tam gün, 1 yarım gün gezi. (gezi düzenlenen lokasyonlar: Londra, Oxford ve diğer şehirlere)
Eğitim, konaklama, aktiviteler, geziler, workshop’lar, sertifika dahil toplam haftalık fiyat: 1245 Sterlin.

12-17 yaş grubu için, University College London (UCL), Yaz Okulu Programı 

Dönem tarihleri: 26 Haziran – 07 Ağustos 2016
İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden University College London (UCL)’in, Londra’nın merkezi Bloomsbury’deki kampüsünde yürütülen programda;
Eğitim: Haftada 20 ders İngilizce dil eğitimi
Konaklama: Tek kişilik veya iki kişilik yurt odası, paylaşımlı banyo
Geziler: Haftada 2 tam gün, 2 yarım gün gezi. (gezi düzenlenen lokasyonlar: London Eye, Thames River Windsor Castle, Tower of London…)

Eğitim, konaklama, aktiviteler, geziler, workshoplar ve sertifika dahil toplam haftalık fiyat: 945 Sterlin

10-13 veya 14-17 yaş grubu için, University of Nottingham, Yaz Okulu Programı

Eğitim: Haftada 20 ders İngilizce dil eğitimi
Konaklama: Tek kişilik veya iki kişilik yurt odası, paylaşımlı banyo
Geziler: Haftada 2 tam gün, 1 yarım gün gezi. (gezi düzenlenen lokasyonlar: Manchester, Londra, Cambridge, York…)
Eğitim, konaklama, aktiviteler, geziler, workshop’lar, sertifika dahil toplam haftalık fiyat: 765 £

12-17 yaş grubu için, Southampton Solent University, Yaz Okulu Programı

Dönem tarihleri:  6 Temmuz-17 Ağustos
Eğitim: Haftada 20 ders İngilizce dil eğitimi
Konaklama: Tek kişilik, özel banyolu yurt odaları.
Geziler: Haftada 2 tam gün, 1 yarım gün gezi. (gezi düzenlenen lokasyonlar: Oxford, Londra, Brighton, Bath…)
Eğitim, konaklama, aktiviteler, geziler, workshop’lar, sertifika dahil toplam haftalık fiyat: 755 Sterlin

Bell Young Learners

12-17 yaş, Bell Wellington College Yaz Okulu, Berkshire, Yurt

Bell, Wellington College yaz okulu, Londra’ya 62 km mesafede Berkshire bölgesindedir. Wellington College 1859 yılında kurulmuş, İngiltere’nin en büyük ve en prestijli okullarından biridir. Okulun bünyesinde geniş oyun alanları ve muhteşem spor tesisleri, sanat studyoları, bilgisayar odası ve yüzme havuzları bulunur.

Bütün sınıflarda interaktif yazı tahtaları kullanılır. Öğrenciler, kampüs içinde bulunan yurtlarda en az 1, en çok 8 kişilik odalarda konaklamaktadır. Kız ve erkek öğrencilerin yurt binaları ayrıdır, banyo ve tuvaletlerin paylaşımlı olduğu yurtta her blokta bir okul görevlisi kalmaktadır.

Derslerden sonra öğrenciler spor turnuvaları, resim, el sanatları, tenis, hokey, futbol, voleybol, yüzme, kriket gibi aktivitelere katılırlar. Akşamları ise; hazine avı, quiz gecesi, moda gösterisi, çocuk diskosu gibi eğlenceli aktiviteler yapılmaktadır. Londra, Oxford, Bristol, Henley-on-Thames, Bath gibi çevre şehirlere haftada bir tam gün ve bir yarım gün olmak üzere geziler düzenlenir.

 

*Bu sayfalardaki fiyat bilgileri, öğrencilerimize anında bilgi akışı sağlamak amacı ile hazırlanmış olup, okulların kendi sitelerindeki güncel fiyat listeleri dikkate alınacaktır.

*Okulların fiyat bilgilerini değiştirmesinden, promosyon ve kampanyaların süre asımından Turkuaz Yurtdışı Eğitim sorumlu değildir.