EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
info@turkuazarboy.com +90 212 296 79 39

fls

FLS International Dil Okulları’nda, akademik müfredata uygun biçimde hazırlanmış olan ve özellikle konuşma, dinleme ve okuma alanlarına odaklanan yoğun İngilizce programımız ile İngilizce’yi kullanım becerinizi kısa zamanda etkili bir biçimde geliştirin.

9 ayrı seviyede, ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış İngilizce eğitimi

FLS International’ın 9 ayrı seviyede sunduğu İngilizce programları gerek yeni başlayanlar, gerekse üniversite veya yüksek lisans programına geçiş için hazırlanan öğrencilerin ihtiyacını karşılayabilecek niteliktedir. Her öğrencinin istisnasız aldığı Temel İngilizce programının üzerine eklenebilecek seçmeli dersler (Yoğun İngilizce Programı’na dahildir) sayesinde öğrenciler kendi odaklanmak istedikleri alanlara yönelebilme şansını yakalarlar. Bunun ötesinde, her FLS öğrencisi, English Everwhere ve Language Extension Day gibi tamamen özelleşmiş öğrenim araçlarından ve yöntemlerinden de faydalanma şansına sahip olmaktadır.

fls-indirim-firsati

Amerika Genelinde Lokasyonlar FLS International merkezleri, Amerika’nın en gözde şehirlerinde ve genellikle kolej veya üniversite bünyelerindedir. İster Kaliforniya’nın güneşli ve sıcak ortamında, ister dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan ve bir kültür başkenti olan Boston’da olsun, FLS International’ın sizi doğru eğitim ile buluşturabilecek bir merkezi mutlaka vardır.

citrus_college_logo_small

Los Angeles’a oldukça yakın bir kampüse sahip, Citrus College’daki programımızda; öğrenciler İngilizceyi ferah sınıflarda, uzman eğitmenler eşliğinde ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler ile etkileşime girme olanağı yakalayarak öğrenirler. Ünlü Kaliforniya sahilleri, Disneyland, Universal Stüdyoları, Hollywood ve Beverly Hills öğrencilerimizi bekleyen ziyaret noktalarından yalnızca bir kaçıdır.

Prestijli Üniversitelere Transfer Olma İmkanı

FLS Citrus College Kampüsü1915 senesinde kurulan ve Kaliforniya bölgesinin en köklü okullarından biri olan 14.000 öğrenci kapasiteli Citrus College bünyesine yerleşik merkezimiz, size Los Angeles ortamında İngilizceyi, çok güvenli ve tam donanımlı bir kolej kampusünde sunmaktadır. Diğer tüm kampus içi lokasyonlarımiz gibi, Citrus College’da da öğrencilerimiz kolej öğrenci kartı alabilir ve okulun sunduğu tüm hizmetlerden, aynı bir Citrus College öğrencisi gibi faydalanabilir. Programını tamamlayan öğrencilerimiz dünya sıralamasında en üst seviyelerde bulunan UCLA ve UC Berkeley gibi eğitim kurumlarına transfer olabilirler.

Okul Profili

Öğrencilerin dört senelik BA programının ilk iki senesini tamamladıkları Citrus College, her sömestr yaklaşık 13.000 yeni öğrenci kabul etmektedir. İki senelik bu eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin pek çoğu University of California veya California State University’e transfer olmaktadırlar.

En Çok Tercih Edilen Programlar

Business Administration (İşletme), Health Professions (Sağlık Bilimleri), Engineering (Mühendislik), Psychology (Psikoloji), Music (Muzik), Biological Sciences (Biyoloji), Social Sciences (Sosyal Bilimler), Criminal Justice(Ceza Hukuku) and Cosmetology(Kozmetoloji).

Sunulan Diploma Programları

Pek çok branş için sunulan iki senelik AA, AS dereceleri ile kozmetoloji, elektronik, hemşirelik, fotoğrafçılık ve diş hekimi asistanlığı alanlarında sertifika programları da sunulmaktadır.

Sunulan Programlar;

Akademik İngilizce Programı
Genel İngilizce Programı
Tatilde İngilizce Programı
TOEFL Hazırlık Programı
Yoğun İngilizce Programı
Kaliforniya Keşif Kampı

 

las_vegas_institute_logo

Üniversite Yerleştirme Programı

Las Vegas merkezimizden mezun olan ve kariyerlerine Amerika’da devam etmeyi planlayan pek çok öğrencimiz, bölgedeki kolej ve üniversitelere transfer olabilmektedirler. Bunlardan en popüleri College of Southern Nevada olmakla birlikte, University of Nevada ve Dixie State College’da öğrencilerimiz tarafından sıklıkla tercih edilen opsiyonlar arasında yer almaktadır.

Las Vegas; yemek, konaklama, eğlence ve alışveriş anlamında ziyaretçilerine sayısız olanaklar sunan bir şehirdir. Dünyaca ünlü otel zincirlerinin ve eğlence merkezlerinin yanı sıra, öğrenciler Grand Canyon ve Red Rock Canyon gibi doğal mucizeleri keşfedebilecek yada Hoover Dam ve Lake Mead gibi daha sonradan oluşturulan heyecan verici noktaları ziyaret edebileceklerdir. Dağa tırmanma, kamping, kayak, at binme ve su sporları çevrede lokal olarak sıkça yapılan diğer aktiviteler arasında sayılabilir.

Popüler Aktiviteler

Uluslararası mutfaklardan yemeklerin sunulduğu restaurant aktiviteleri, Amerikan öğrencileri ile konuşma dersleri, Grand Canyon haftasonu gezisi, Disneyland haftasonu gezisi, dönem sonu kutlamaları, alışveriş turları, gönüllü hizmetler.

Sunulan Programlar

Akademik İngilizce Programı
Genel İngilizce Programı
Tatilde İngilizce Programı
TOEFL Hazırlık Programı
Yoğun İngilizce Programı
Fotoğraf Kampı

 

Tennessee_Technological_University

Tennessee Tech University, U.S. News & World Report tarafından “En İyi Devlet Okulları” arasında gösterilmekte ve Master kategorisinde Güneybatı’nın en iyi okulları arasında sıralanmaktadır.

Lisans ve Yüksek Lisans Programları

Tennessee Tech University öğrencilerine, 5 ana branşta(Mühendislik, İşletme, Eğitim, Sanat, Beşeri Bilimler) toplamda 44 Lisans ve 20 Yüksek Lisans programı sunulmaktadır.

Lokasyon, Nashville

Tennessee Tech University kampüsü Amerika’nın müzik şehri olarak ün yapmış olan Nashville’e oldukça yakındır. Nashville, her sene düzenlenen uluslararası müzik şenliklerinin yanı sıra Grand Ole Operası, tarihi Ryman Oditoryumu and the Country Music Hall of Fame gibi etkinlikleriyle de öğrencilerin ve turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir.

Tennessee Şehir Turları

Doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini her zaman kendine hayran bırakmayı başaran Tennessee şehrini haftasonlarında keşfetmeyi seçen öğrenciler için, Great Smokey Mountains Ulusal Parkı ve Burgess Şelalesi Ulusal Parkı tüm ihtişamıyla onları bekliyor olacaktır.

Üniversite Profili

TTU her sene 8,000 Lisans ve 2,000 Yüksek Lisans öğrencisi kabul etmektedir. Eyaletinin tek teknik üniversitesi olma özelliği bulunan TTU, ülkenin dört bir yanında bulunan ve mühendislik yada bilim alanında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerin ilgisini çekmektedir.

En Çok Tercih Edilen Programlar

Education (Eğitim), Business (İşletme), Engineering(Mühendislik), Interdisciplinary Studies (Çoklu Bilim Çalışmaları), Computer Science(Bilgisayar Bilimi), Liberal Arts(Sosyal Bilimler), Master’s of Business Administration(MBA).

Sunulan Diploma Programları

Lisans : BA, BS
Yüksek Lisans: MA, MS, MBA
Doktora: PhD – 3 ayrı branşta.

Sunulan Programlar

Akademik İngilizce Programı
Genel İngilizce Programı
GMAT Hazırlık Programı
GRE Hazırlık Programı
Tatilde İngilizce Programı
TOEFL Hazırlık Programı
Yoğun İngilizce Programı
Macera Kampı

boston_commons_logo

Boston’un tam merkezinde konuşlanmış olan okulumuz, şehrin en güzel parkı olan Boston Commons’a da tam karşıdan bakan bir konuma sahiptir. Ünlü Freedom Trail parkuru ve şehrin en lüks semtlerinden biri olan Beacon Hill merkezimizden sadece bir kaç dakika uzaklıkta olup, merkezimizin etrafı öğrencilerimizin hemen hemen her ihtiyacını karşılayabilecek özelliklere sahip mağaza ve restaurantlarla çevrilidir.

Kültür Merkezleri ile Yemek ve Alışveriş Noktalarına Kolay Ulaşım

FLS Boston Commons, şehrin tüm metro ağının birleştiği ortak istasyonun tam çıkışında yer alması sebebi ile merkezimiz öğrencilerimize kolay ulaşım olanağı sağlayabilmektedir. Hemen okuldan birkaç basamak aşağı inerek, dünyaca ünlü Harvard Square’e, Boston Red Sox’a ev sahipliği yapan Fenway Park’a ve Boston’un en ünlü caddesi Newbury Street’e ulaşmak mümkündür. Bununla birlikte birbirinden güzel sahillere sahip Gloucester’a ve mükemmel doğal ortamı ile ünlü New Hampshire ve Vermont’a ulaşmak sadece 1 saat sürmektedir; New York’u ziyaret etmek ise yine merkezimizden sadece 2 metro durağı uzaklıktan kalkan otobüsler ile 4 saatlik yolculuk sonrasında gerçekleşebilmektedir.

Dünyaca Ünlü Kolej ve Üniversite Programları

Harvard Üniversitesi, MIT, Boston College ve Boston Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan Boston’a ayak bastığınızda, siz de kariyerinize artı bir puan eklemek için ciddi bir motivasyon hissedeceksiniz. Bununla beraber Amerika’nın kültür başkentlerinden biri olarak gösterebileceğimiz Boston’da, Museum of Fine Arts ve President John F. Kennedy Library ve Museum gibi pek çok seçkin müzenin yanı sıra Faneuil Hall ve Quincy Market gibi şehre kimliğini kazandıran kültür noktaları da sizleri bekliyor olacak.

 

lhu_logo

Amerika’nın tarihi doğu kesiminde ve Amerikan kültürünü tamamıyla yansıtan bir çevrede konuşlanmış olan Lock Haven Universitesi, New York, Philadelphia ve Washington D.C. gibi metropollere sadece birkaç saat uzaklıktadır.

Yüksek Kalitede, Kişiye Özel Eğitim

1870′de kurulmuş çok köklü bir kurum olan Lock Haven Üniversitesi, özellikle öğretmenlik alanında çok başarılı programlar sunmakta ve müfredatında bölgenin tek spor hekimliği programını barındırmaktadır. Prestijli Pennsylvania State System of Higher Education komisyonuna bağlı olarak çalışan kurum, uluslararası programlar alanında da gelişmekte ve sunulan eğitim yelpazesini arttırmaktadır. Toplam öğrenci sayısını az tutan kurum, birebir eğitime ve öğrenci gelişimine gösterdiği önemi ön plana çıkartmaktadır.

Üniversite Profili

Üniversite her sene yaklaşık olarak 5,000 lisans, 280 yüksek lisans öğrencisini programlarına kabul etmektedir. Öğrenci odaklı müfredat sistemi bireylere seçkin, aktif ve etkin bir eğitim fırsatı tanımaktadır.

En Çok Tercih Edilen Programlar

Sağlık Programları, Eğitim Programları, Yönetim Programları, Psikoloji ve Sosyal Bilim Programları ile İletişim Programları. Sunulan Diploma Programları 4 Senelik Lisans (BA, BS) ile yine 4 senelik Müzik Programı (BFA) ile Yüksek Lisans (MA) Sosyal Bilimler, Eğitim ve Sağlık Bilimleri alanında 2 senelik Master programları.

Sunulan Programlar

Akademik İngilizce Programı
Genel İngilizce Programı
Tatilde İngilizce Programı
TOEFL Hazırlık Programı
Yoğun İngilizce Programı
Basketbol Kampı

FLS’nin sunduğu diğer üniversite ve programlar:

California State University - Yaz Kampı
Fisher College - Yaz Kampı

 

ı fls3

FLS_College_Credit_LHU (email)
FLS_2014_Specialty_Tour_Dates_and_Prices_08-19-13 2014_
FLS_Price_Booklet_08-20-13 (print)