EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
info@turkuazarboy.com +90 212 296 79 39

australia-banner

Avustralya, dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan üniversiteleri, yüksek eğitim standartları, öğrencilere sunduğu kariyer imkanları ile lisans ve yüksek lisans eğitiminde oldukça iddialıdır.

Avustralya’da üniversite eğitimi bir çok branş için 3 yıl. Bazı teknik bölümler için eğitim yılı 4 veya daha fazla olabilir.

Öğrencilerin Avustralya üniversitelerine direk başvuru yapabilmeleri için İngilizce seviyelerinin yeterli olduğunu  IELTS sınavı ile ispatlamaları gerekir. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler, üniversitelerin bünyelerindeki hazırlık programlarından eğitime başlayabilirler.

Avustralya’da üniversitelerin akademik dönemleri; Şubat veya Temmuz aylarında başlar. Öğrencilerimizin Avustralya üniversitelerine başvuru yapabilmeleri için, iyi bir lise diploması not ortalamasına sahip olmaları beklenir.

Avustralya üniversitelerinin yıllık eğitim ücretleri okuldan okula ve bölümden bölüme değişmekle birlikte genellikle A$ 18.000- A$ 25.000 arasında değişmektedir.

Avustralya’da üniversite eğitimi alabilmek için öğrencilerin, Türkiye’de üniversite sınavına girmesi/kazanması gerekmez.
Ülkedeki tüm üniversitelerin YÖK denkliği vardır ve öğrenciler sadece lise diplomaları ile üniversitelere başvuru yaparak kabul alabilir ve mezun olduklarında da diplomalarını YÖK tarafından onaylatabilirler.

Avustralya’da lisans ve yüksek lisans eğitimi sunan devlet ve özel üniversitelerin yanı sıra öğrencileri daha çok kariyer hayatına hazırlayan mesleki eğitimi veren TAFE College’lar ve Vocational School’lar vardır. Bu okullar genellikle 6 ay, 1 yıl, 2 yıl gibi sürelerde farklı seviyelerde sertifika programları, diploma programları ve 1 veya 2 yıllık Ön Lisans Diplomaları verebilmektedir.

Avustralya’da eğitim almak için yabancı öğrencilerin vize koşullarını yerine getirebilmesi ile ilgili olarak mutlaka kayıt yaptırdıkları okulun akredite olmuş olması ve devam edecekleri programlarında, Commonwealth Register of Institutions and Courses for Overseas Students (CRICOS) tarafından onaylı olması grekmetedir. CRICOS onay kodu olmayan bir program için öğrenci vizesi müracaatında bulunmak mümkün değildir.

Sizin için en uygun üniversite ve programın belirlenmesi, başvurularda izlenecek prosedürler ve vize koşulları hakkında detaylı bilgi almak için Turkuaz Yurtdışı Eğitim’in profesyonel ekibine, dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Turkuaz Yurtdışı Eğitim, tüm Avustralya üniversiteleri için danışmanlık hizmeti vermektedir.
Resmi Türkiye temsilcisi olduğumuz Avustralya üniversitelerinin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Bond University  
Central Queensland University
Charles Sturt University  
Deakin University  
Edith Cowan University  
Flinders University
Griffith University
James Cook University  
La Trobe University 
Macquarie University
Monash University
Murdoch University
Queensland University of Technology
Royal Melbourne Institute of Technology
Southern Cross University
Swinburne University of Technology  
The Australian National University
The University of Adelaide
The University of Melbourne  
The University of New South Wales
The University of Newcastle
The University of Notre Dame Australia
The University of Queensland  
The University of Sydney  
The University of Western Australia
University of Ballarat  
University of Canberra
University of New England
University of South Australia  
University of Southern Queensland
University of Tasmania
University of Technology, Sydney
University of the Sunshine Coast
University of Western Sydney  
University of Wollongong  
Victoria University

Detaylı bilgi ve kayıt işlemleriniz için ofislerimize ulaşabilirsiniz…

Australia-Vector-map-w-newcastle2