EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
info@turkuazarboy.com +90 212 296 79 39

9-18 yaş arası öğrenciler için yaz aylarında düzenlenen, İngilizce eğitiminin aktiviteli programlarla beraber verildiği eğitim ve tatil programlarımızda, günün yarısı İngilizce eğitime ayrılırken, günün kalanında rehber öğretmenler eşliğinde spor, sanat, gezi, eğlence içerikli sosyal aktiviteler düzenlenir.

Yaz okulu programına katılan gençler, dünyanın bir çok ülkesinden programa katılan akranları ve gün içinde sosyal aktivitelere katılan Amerikalı yaşıtları ile İngilizce pratik yaparak, dersler dışında da dil becerilerini gelirtirme fırsatı bulurlar.

Öğrenci yurdunda veya Amerikalı bir aile yanında konaklama seçeneğine sahip olan yaz okullarımızda, öğrencilerin 7/24 ulaşabilecekleri danışmanları bulunur.

Öğrenciler havaalanında okulun görevlisi tarafından karşılanıp konaklayacağı adrese götürülür. Güvenlik bakımından kusursuz, eğitimde prestijli ve her biri minimum yarım asırlık tecrübeye sahip okullarımızda yerinizi ayırtın.

Başa Dön

Summer-Logo

9-17 yaş, St Giles Yaz Okulu, The Admiral Farragut Academy, St Petersburg (Florida)

Florida_052St Giles Florida Yaz Okulu, Amerika’nın Florida eyaletinde köklü bir denizcilik okulu olan Admiral Farragut Academy’de, Tampa’ya arabayla 30dk, Orlando’ya ise 75 dk. uzaklıktaki St Petersburg’da bulunmaktadır. Geniş bir alana yayılmış olan kampüste, beyzbol ve softbol sahaları, sanat ve tiyatro kompleksi bulunmaktadır.

Başa Dön

Summer-Logo10-17 yaş, St Giles Yaz Okulu, California State University, San Francisco (California)

St Giles San Francisco Yaz Okulu, Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olan California State University’nin San Francisco’ya 40dk. uzaklıktaki kampüsündedir. Modern bir yapıya sahip olan kampüs güvenlidir ve sınıflar, yurt ve yemekhane yürüyüş mesafesindedir. Ayrıca kampüste kafeteryalar, dükkanlar, restoranlar ve açıkhava aktivite alanları da bulunmaktadır.

15 kişilik modern sınıflarda haftada 20 ders İngilizce eğitimi alan öğrenciler dil eğitiminin yanında çeşitli sportif ve sosyal aktivitelerden de faydalanabilirler. Haftada 11 aktivite düzenlenmektedir ve öğrenciler sinema gecesi, karaoke gecesi, disko, futbol, yarışmalar, Vegas gecesi gibi birçok aktiviteye katılabilirler.

2014 yılı, program fiyatı: Eğitim, konaklama, aktiviteler, geziler, workshoplar, sertifika dahil toplam haftalık fiyat: 1485 $

Başa Dön

Summer-Logo
13-17 yaş, St Giles Yaz Okulu, Yale University, New Haven (Connecticut)

NewHaven-CampusSt Giles Yale Yaz Okulu, dünyanın en saygın, Amerika’nın ise en eski  üniversitelerinden üniversitelerinden biri olan Yale University’nin, New York’a 90 dk. uzaklıktaki New Haven kampüsünde bulunmaktadır. New Haven şehir merkezine 10 dakika yürüyüş mesafesinde olan kampüs, Amerika’nın en güzel kampüsü olarak bilinir. Kampüste sınıflar, yurt ve yemekhane yürüyüş mesafesindedir ve ayrıca spor salonu, yüzme havuzu ve oyun alanları da bulunmaktadır.

15 kişilik modern sınıflarda, haftada 20 ders İngilizce eğitimi alan öğrenciler, dil eğitiminin yanında çeşitli sportif ve sosyal aktivitelerden de faydalanabilirler. Kampüste; oyun alanları, tenis kortları, atletizm pisti vardır. Öğrenciler öğleden sonra yüzme, masa tenisi, basketbol, voleybol, futbol gibi spor aktivitelerine, akşam ise sinema gecesi, karaoke gecesi, disko, bowling vb. birçok aktiviteye katılabilirler.

Ayrıca, öğrenciler haftada 2 gün tam günlük gezilere katılma imkanına sahiptirler. New York, Six Flags Adventure Park, Newport ve Rhode Island’a yapılan geziler öğrencilerin büyük ilgisini çekmektedir. Gezilerde ulaşım ve giriş ücretleri fiyata dahildir.

Konaklama, kampüs içinde, dersliklerin yakınında bulunan yurtlarda sağlanmaktadır. Odalar tek veya iki kişilik olup tuvalet ve banyolar ise paylaşımlıdır. Odalarda kablosuz internet, yurtlarda otomat makineleri ve çamaşırhane vardır. Yurtlara kartlı giriş sistemi ile giriş sağlanmaktadır ve kampüs içinde güvenliği sağlama amacı ile 24 saat okul personeli bulunmaktadır.

2014 yılı, program fiyatı: Eğitim, konaklama, aktiviteler, geziler, workshoplar, sertifika dahil toplam haftalık fiyat: 1995 $

Başa Dön

Summer-Logo14-17 yaş, St Giles Yaz Okulu, Harvard University, Boston (Massachusetts)

5511St Giles Harvard Yaz Okulu, Boston’a arabayla 15dk uzaklıktaki Cambridge’de bulunan Amerika’nın en eski ve en saygın üniversitesi olan Harvard University kampüsündedir.St Giles Harvard University yaz okulları, öğrencilerine dil eğitiminin yanında Harvard ve MIT üniversite gezilerini de kapsayan çeşitli sosyal aktiviteler sunmaktadır.

15 kişilik modern sınıflarda, haftada 20 ders İngilizce eğitimi alan öğrenciler, ders dışındaki zamanlarda da çeşitli sportif ve sosyal aktivitelere katılma imkanına sahiptirler. Okulda, spor salonu ve yüzme havuzu, oyun sahaları, tiyatro gibi çeşitli sportif ve kültürel alanlar bulunmaktadır. Ayrıca çevre şehirlere haftada bir tam gün ve iki yarım günlük geziler düzenlenmektedir.

Öğrenciler isteğe bağlı olarak, öğleden sonra spor aktivitelerine veya sinema gecesi, Las Vegas gecesi, karaoke, bowling, disko gibi akşam aktivitelerine katılabilirler.

2014 yılı, program fiyatı: Eğitim, konaklama, aktiviteler, geziler, workshoplar, sertifika dahil toplam haftalık fiyat: 2195 $

Başa Dön

Summer-Logo14-17 yaş, St Giles Yaz Okulu, Queens College, New York

NY-Times-Square

St Giles New York Yaz Okulu, New York’un gökdelenleriyle ünlü bölgesi Manhattan’a sadece 30 dk uzaklıktaki Queens’te bulunan ve eşsiz bir Manhattan manzarasına sahip olan Queens College kampüsünde faaliyet göstermektedir.
15 kişilik modern sınıflarda, haftada 20 ders İngilizce eğitimi alan öğrenciler, dil eğitiminin yanında çeşitli sportif ve sosyal aktivitelerden de faydalanabilirler. Kampüste oyun alanları, tenis kortları, atletizm pisti vardır. Haftada 11 aktivite düzenlenmektedir ve öğrenciler sinema gecesi, karaoke gecesi, disko, futbol, Vegas gecesi, alışveriş turu gibi birçok aktiviteye katılabilirler.

St Giles International, Amerika yaz okullarımızın, merkezlere göre yaş grupları ve haftalık program fiyatları:

St Giles Summer Amerika

Havaalanı transfer fiyatları:

Havaalani transfer ucretleri USA YAZ OKULU

 

St Giles International’ ın online fiyat kataloğu için lütfen TIKLAYINIZ.

Başa Dön

embassy-summer-logoBoston – Dean College – New England’da tarihi bir özel okul
Tarihler: 29 Haziran – 10 Ağustos 2014
Yaş sınırı: 12 – 17
Yer: Dean College, Franklin, Massachusetts
Boston’a uzaklık: 1 saat (trenle)

Tarihi bir özel okul olan Dean College, Massachusetts’teki Franklin kasabasında yer alır.

Bu yaz okulumuz, harika bir yüksekokul ortamında İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda Birleşik Devletler’in en tarihi bölgelerinden birini keşfetme fırsatını da yakalamak isteyen öğrenciler için idealdir.

Konaklama

Franklin kampüsündeki öğrenciler suit tarzı odalarda kaldıkları için arkadaş edinmeleri ve sosyalleşmeleri çok daha kolaydır.
Her suite, 2 tuvalet ve 2 duş bulunur ve 8-10 öğrenci barındırır.
Güvenlik: Kampüste 24 saat güvenlik bulunur.

Kampüs olanakları

Yemek salonu: Ana sıcak yemekler, vejetaryen seçenekleri, salatalar, meyveler ve tatlılardan oluşan geniş bir menüye sahiptir.
Ortak oda: Televizyon ve DVD oynatıcı olan tam mobilyalı salonlar.
Çamaşırhane: Kampüs içinde kartla çalışan bir çamaşırhane bulunur. Embassy çalışanları öğrencilerin talebi doğrultusunda yardımcı olurlar.
Eposta & internet: Okul ve yurtlar genelinde kablosuz internet erişimi mevcuttur.
Kampüs mağazaları: Kampüs kitapçısı,kartpostallar ve kampüs gereksinimlerini satar.

Havaalanlarına ve istasyonlara uzaklık:

Havaalanı / İstasyon                                    Gidiş süresi
Logan Uluslararası Havaalanı (BOS)      1 saat 30 dakika

Aktiviteler*

Gündüz aktiviteleri

Sporlar: Futbol, Mini-Olimpiyatlar, Dans, Beyzbol ve Voleybol.
Spor dışı aktiviteler: Hazine Avı, El becerileri ve kampüs dışına yerel geziler.
Yerel geziler: Freedom Trail, Quincy Market, Bilim Müzesi ve Harvard Turu.

Akşam aktiviteleri

Yıldızlar altında film, Uluslararası Gece, Diskolar, Moda Gösterisi, Test ve Karaoke.

* Her zaman yapılan aktivitelerimize örnekler listelenmiştir.

Geziler**

Kurs fiyatına dahil olanlar:

Her hafta 3 tam günlük gezi.
Fiyata dahil olan gezilere özel bir otobüs firması ile gidilir.

Başa Dön

embassy-summer-logoBoston – Tufts University kampüsü
Tarihler: 29 Haziran – 9 Ağustos 2014
Yaş sınırı: 15 – 18

Yer: Tufts University, Medford, Boston
Boston’a uzaklık: 20 dakika (trenle)

Boston Tufts, prestijli bir üniversiteden bekleyebileceğiniz bütün mükemmel tesislere sahiptir. Kampüs Medford bölgesinde, Boston şehir merkezine metro ile kısa bir mesafededir.

Üniversite kampüsünün hemen yakınında Davis Meydanı bulunur. Burası dolaşmaktan zevk alacağınız şık mağazalar ve restoranlarla dolu modern bir bölgedir.

Konaklama

Embassy yaz okulu öğrencileri geleneksel bir üniversite yurdunda kalırlar. Her öğrencinin iki kişilik odada bir oda arkadaşı vardır. Banyolar ve duş kabinleri, her altı odaya bir banyo düşecek şekilde paylaşımlıdır.

Yurtta öğrenci salonları, bilardo masaları, bilgisayarlar ve daha birçok olanaklar bulunmaktadır.

Güvenlik: Kampüs içinde 24 saat güvenlik bulunur.

Kampüs olanakları

Spor tesisleri: Kapalı yüzme havuzu, beyzbol sahası ve basketbol sahası.
Yemek salonu: Ana sıcak yemekler, vejetaryen seçenekleri, salatalar, meyveler ve tatlılardan oluşan geniş bir menüye sahiptir.
Ortak oda: Arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz mekanlar mevcuttur.
Çamaşırhane: Kampüs içinde kartla çalışan bir çamaşırhane bulunur. Embassy çalışanları öğrencilerin talebi doğrultusunda yardımcı olabilirler.
Eposta & internet: Kablosuz internet mevcuttur. Ayrıca kampüste bilgisayar odası da bulunur.
Kampüs mağazaları: Kampüs kitapçısı kartpostallar ve kampüs gereksinimlerini satar.

Havaalanlarına ve istasyonlara uzaklık:

Havaalanı / İstasyon                                   Gidiş süresi
Logan Uluslararası Havaalanı (BOS)      30 dakika

Aktiviteler*

Gündüz aktiviteleri

Sporlar: Futbol, Mini-Olimpiyatlar, Dans, Beyzbol ve Voleybol.
Spor dışı aktiviteler: Hazine Avı, maske yapımı, ‘Kendi golf sahanı yarat’ ve yerel geziler.
Yerel geziler: Freedom Trail, Quincy Market, Bilim Müzesi ve Harvard Turu.

Akşam aktiviteleri

Uluslararası gece, disko gecesi, müzik, moda gösterisi, karaoke ve sinema.

* Her zaman yapılan aktivitelerimize örnekler listelenmiştir.

Geziler**

Kurs fiyatına dahil olanlar:
Haftada beş gün çevre gezisi ve haftada bir gün şehir dışına gezi.

Başa Dön

embassy-summer-logoEmbassy Summer, Florida
Plajların, barbekülerin ve eğlenceli günlerin tadını çıkarın…
Tarihler: 22 Haziran – 17 Ağustos 2014

Yaş sınırı – bireysel: 16+, grup kaydı: 14+
Otobüs terminaline uzaklık: 3 dakika (yürüyerek)

Güney Florida sahilinde bulunan Fort Lauderdale, evler ve tekneler ile dolu, palmiye ağaçlarıyla çevrili güzel kanalları sayesinde, “Amerika’nın Venedik’i” olarak bilinir.

Yıl boyu çalışan Embassy okulu, şık mağazalar ve kafelerle dolu Fort Lauderdale’in merkezinde yer alır.

Dersler dışında Miami, Sawgrass Mills Alışveriş Merkezi, Disney Dünyası ve Everglades gibi heyecan verici yerlere yapılan gezilerin tadını çıkarabilirsiniz.

Konaklama

Yurtlar, plaj voleybolu oynayıp okulun barbekü partilerine katılabileceğiniz şehrin büyüleyici kumsallarının hemen yanında yer alır. Tüm odalar paylaşımlıdır ve kliması, özel banyosu vardır. Ayrıca her odada rahatça kullanabileceğiniz buzdolabı, kahve makinesi ve ütü bulunur.

Her günün sonunda açık yüzme havuzunda ve avluda serinleyebilirsiniz.

Güvenlik: Kampüste 24 saat güvenlik bulunur.

Kampüs olanakları

Sınıflar: Tamamında İnteraktif Yazı Tahtaları bulunan modern sınıflar.
Spor tesisleri: Tüm spor aktiviteleri plajda yapılır. Her yurdun özel havuzu vardır.
Yemek: Öğle yemekleri okulun yanında bulunan bir yerde sunulur. Okuldan yürüyüş mesafesinde restoranlar ve kafeler yer alır.
Ortak oda: Tüm öğrencilerin kullanımına açık geniş bir öğrenci salonu mevcuttur.
Çamaşırhane: Yurtta kartla çalışan bir çamaşırhane bulunur.
Eposta & internet: Tüm öğrenciler için bir bilgisayar odası ve ücretsiz kablosuz internet bulunur.
Kampüs mağazaları: Kampüs kitapçısı kartpostallar ve kampüs gereksinimlerini satar.

Havaalanlarına ve istasyonlara uzaklık:

Havaalanı                                               Gidiş süresi
Fort Lauderdale (FLA)                          20 dakika
Miami Uluslararası Havaalanı(MIA)      1 saat

Aktiviteler*

Gündüz aktiviteleri

Sporlar: Futbol, Mini-Olimpiyatlar, Beyzbol ve Tenis.
Spor dışı aktiviteler: Hazine avı, maske yapımı, ‘Kendi golf sahanı yarat’ ve yerel geziler.

Akşam aktiviteleri

Uluslararası gece, diskolar, müzik, moda gösterisi, karaoke…

* Her zaman yapılan aktivitelerimize örnekler listelenmiştir.

Geziler**

Kurs fiyatına dahil olanlar:

Her hafta bir tam günlük ve bir yarım günlük gezi.
Tüm tam günlük geziler genellikle özel bir seyahat firması ile düzenlenir
Yerel geziler için bir seyahat kartı alınabilir.

Fiyata dahil gezilere örnekler: Yerel geziler: İcatlar ve Bilim Müzesi,

Başa Dön

embassy-summer-logoCalifornia State University, Northridge Campus, Los Angeles
22 Haz 2014 – 3 Ağu 2014
Yaş sınırı : 12 – 18
Los Angeles’a ’a uzaklık: 45 dakika

Los Angeles’taki modern Eagle Rock’ta bulunan Occidental College, 20 yılı aşkın süredir ABD’nin en iyi edebiyat okullarından biridir.
Kampüsün Akdeniz tarzı binaları, spor tesisleri ve açık hava anfitiyatrosu vardır.

Bu yaz okulunda mükemmel spor tesislerinin ve samimi üniversite topluluğunun tadını çıkarırken aynı zamanda Los Angeles’in tüm eğlencelerine dakikalar kadar yakın olmanın avantajını da yaşayacaksınız.

Konaklama

Occidental’da geleneksel yurt tarzı odalarda kalacaksınız. Odalar genellikle iki, bazıları ise üç kişiliktir. Banyolar da aynı şekilde paylaşımlıdır.

Arkadaşlarınızla rahatlamanız için mükemmel bir yer olan, televizyonlu, içecek makineleri ve atıştırmalık makinelerine sahip bir merkezi öğrenci salonu bulunmaktadır.
Güvenlik: Kampüste 24 saat güvenlik bulunur.

Kampüs olanakları

Spor tesisleri: Açık yüzme havuzu, beyzbol sahası ve basketbol sahası.
Yemek salonu: “Marketplace” adındaki yemek salonu; ana sıcak yemeklerden, vejetaryen seçeneği, açık büfe çorba, salata, meyve ve tatlı barına kadar geniş çeşitliliğe sahiptir.
Ortak oda: Tamamı kablosuz internet erişimli odalar.
Çamaşırhane: Yurtlarda mevcuttur ve ücretsizdir.
Eposta & internet: Kablosuz internetin yanında, yurtlarda bir bilgisayar odası belirli saatlerde öğrencilerin kullanımına açıktır.
Kampüs mağazaları: Kampüs kitapçısı kartpostallar ve kampüs gereksinimlerini satar.

Havaalanlarına ve istasyonlara uzaklık:

Havaalanı                                                       Gidiş süresi

Los Angeles Uluslararası (LAX)                45 dakika

Aktiviteler*

Gündüz aktiviteleri

Sporlar: Yüzme, Basketbol, Masa Tenisi, Futbol, Beyzbol, Kickball, Amerikan Futbolu…
Spor dışı aktiviteler: El becerileri, sinema,  dondurma sosyalliği, hazine avı, Hip-hop dansı ve yerel geziler.

Akşam aktiviteleri

Film Gecesi, diskolar, yetenek gösterisi, karaoke ve oyunlar.

* Her zaman yapılan aktivitelerimize örnekler listelenmiştir

Kurs fiyatına dahil olanlar: Her hafta üç tam günlük gezi.

Embassy English, Amerika yaz okulu merkezlerimizin fiyatları:

Amerika yaz okulu