EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
info@turkuazarboy.com +90 212 296 79 39

CUW_MBA3Amerika’nın, University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi prestijli üniversitelerinde,

Yaz dönemi sertifika programlarının ilk koşulu, İngilizce bilgisinin belirli bir seviyenin üstünde olmasıdır. Eğer okuduğunuz üniversitede eğitim diliniz İngilizce ise bazı üniversiteler sizden TOEFL / IELTS skoru istemeyebilir.
Örneğin; UCLA eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde eğitim alan öğrencilerden, herhangi bir İngilizce sınav skoru istememektedir. Ancak, eğitim diliniz İngilizce değil ise, okuldan okula farklılık göstermekle birlikte istenen skor genellikle TOEFL’dan 80 (IBT) veya IELTS’den 6.5 olacaktır.

Yaz Dönemi Sertifika programlarına katılmak için üniversite öğrencisi olma şartı aranmaz. Yabancı dil bilgisi yeterli olan herkes bu programlara katılabilir. Programlar, kısa süreli oluşu ve University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi Amerika’nın, hatta dünyanın en iyi üniversitelerinde veriliyor oluşundan dolayı, iş dünyasında da oldukça prestijlidir.

Programlar, 3 ile 10 hafta arasında değişen sürelerde, yoğun ve proje temellidir.

Ders Seçenekleri: Economics, Management, Engineering, Law, Philosophy, English, International Relations, Design, Arts, Music gibi alanlarda farklı dersler seçmek mümkündür.

Yaz dönemi sertifika programlarına kayıtlarımız, her yıl Şubat ayında başlar.
Size uygun programın seçilmesi, bilgilendirme, başvurunuzun yapılması, konaklama organizasyonu, vize danışmanlığı, ekonomik uçak bileti organizasyonu, havaalanı karşılama organizasyonuna kadar tüm işlemleriniz ilgili üniversitelerin resmi Türkiye temsilcisi ve kayıt merkezi; Turkuaz Yurtdışı Eğitim tarafından ÜCRETSİZ olarak yapılacaktır.

Amerika’da Sertifika & Diploma Programlarına Başvuru için Gerekli Evraklar

1. Transkript
2. Diploma
3. CV
4. Niyet Mektubu
5. Referans Mektubu
6. TOEFL– IELTS Skoru
7. Banka Mektubu
8. Başvuru ücreti
9. Pasaport

Örnek Program Seçenekleri

1. Business Administration
2. International Business
3. International Business Operations and Management
4. TEFL-Teaching English as a Foreign Language
5. Marketing
6. International Marketing

Başa Dön

ucr_logo

UC Riverside Extension, uluslararası öğrencilere sunduğu sertifika programları, okulun hemen yanında bulunan yurtları, Amerika’da üniversite okumak isteyen öğrencilere TOEFL sınavı olmadan geçiş hakkı tanıması ile oldukça popülerdir.

Güney California Riverside’da bulunan okul, Los Angeles ve San Diego’ya 1 saat uzaklıktadır. Los Angeles kumsallarına, Disneyland, Beverly Hills, Hollywood gibi turistik yerlere ulaşmak son derece kolaydır.

UC Riverside Extension, Kampüs Olanakları

• Spor tesisleri
• Bilgisayar laboratuarları
• İnternet erişimi
• Öğrenci kartı

Riverside’da kampüs içinde ve kampüs dışında yapılacak pek çok aktivite mevcuttur. Merkezi konumu nedeniyle pek çok yere ulaşım 2 saatten az sürmektedir.

Neden UC Riverside’da Eğitim?  
Okulun yoğun İngilizce programına katılan öğrenciler gerekli İngilizce seviyesine ulaştıklarında TOEFL sınavına gerek kalmadan Riverside Community College’a geçebilirler. Buradaki 2 yıllık programlarını tamamladıktan sonra, UC Riverside University’de 2 yıl daha okuyarak 4 yıllık üniversite eğitimlerini tamamlayabilirler. Ayrıca dil eğitimi alan öğrenciler için daha sonra üniversite ve master yerleştirmesinde okul danışmanlık hizmeti de vermektedir ve öğrenciler için en uygun farklı üniversitelere de başvurularını yapabilmektedir.

Toplamda 10 kampüse sahip olan University of California Riverside, sizlere prestijli bir üniversitede eğitim alma fırsatı sunuyor!

Programlar

• İngilizce Dil Eğitimi ve Destek
• İngilizce Öğretmenliği
• Bilgi Teknolojileri
• Yönetici ve Kurumsal Eğitim
• İşletme Yönetimi
• İnsan Kaynakları Gelişimi ve Yönetimi
• İş, sanayi, eğitim ve kalkınma projeleri için teknik destek
• Çevre Yönetimi
• Adli Soruşturmalar
• Coğrafi Teknolojiler

Başa Dön

ucdleftlogo

Profesyonellere yönelik, İşletme Sertifikası + Staj Programları sunar.
Staj seçeneği ile yerel şirketlerde ücretsiz stajyer olarak 20-30 saat çalışma olanağına sahip olursunuz. Eğitim ve staj programını başarıyla tamamlayan F-1 vizesine sahip katılımcılar, Amerika Birleşik Devletlerinde bir yıl çalışma imkanına sahip olur.

Advanced Business Certificate Program in Innovation and Sustainability with Internship (9 months)
Accounting for Sustainability Decision-Making
Managing and Leading Organizations
Market Insights
Sustainability Practices
Design Strategy
Survey of Financial Management
Entrepreneurship and New Venture Development
Business Law and Ethics
Innovation Leadership
Advanced Topics in Innovation and Sustainability
Strategic Business Practices
Internship Experience OR  Directed Research Project

Program başlangıç tarihleri                              Son başvuru tarihi

September 28, 2012 – June 7, 2013                August 3, 2012
March 29 – November 22, 2013                        January 7, 2013
September 27, 2013 – June 6, 2014                July 2, 2013
March 28 – November 21, 2014                        January 10, 2014

Application fee: $100
Tuition: $20,800
Estimated living expenses:$10,900
Total fees and expenses:$31,800

Başa Dön

ucsdlogo

University of California, San Diego Extension’ın sertifika programları, İngilizce ve mesleki İngilizce eğitim programları üniversite ile aynı kampüste verilmekte olup, San Diego’da La Jolla bölgesinde bulunmaktadır.

Uluslararası öğrenciler, kampus içinde üniversitenin imkanlarından yararlanabilirler. University of California, San Diego Extension’ın kampüsü, San Diego şehir merkezine yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır. En popüler program; 1 akademik yıl süren İşletme Yönetimi’dir, bu program sonunda öğrencilerin 1 yıl süre ile çalışma izinleri bulunmaktadır. OPT olarak adlandırılan (Optional Practical Training) programda hedef, öğrencinin almış olduğu teorik bilgileri, Amerika’da uygulamalı olarak değerlendirmesini sağlamaktır.

Üniversite mezunu ve 1 yıllık iş tecrübesi sahibiyseniz, GMAT, GRE sınavlarına girmek istemiyor ve işletme alanında kendinizi geliştirip, Amerika’da iş tecrübesi edinmeyi hedefliyorsanız bu program tam size göre.

Programlar

İşletme Sertifika Programları TEFL (İngilizce Öğretmenleri için) Sertifika Programları

3-MONTH COMPARATIVE MARKETING
Başlama Tarihleri: Ocak, Mart, Haziran ve Eylül
Program Ücreti : $5,000

3-MONTH BUSINESS ESSENTIALS
Başlama Tarihleri: Ocak, Mart, Haziran ve Eylül
Program Ücreti: $4,500

6-MONTH BUSINESS MANAGEMENT
Başlama Tarihleri: Ocak, Mart, Haziran ve Eylül
Program Ücreti: $7,500 (Staj Dahil)

9-MONTH BUSINESS MANAGEMENT
Başlama Tarihleri: Ocak, Mart, Haziran ve Eylül
Program Ücreti: $10,500

TEACHING ENGLISH AS A FOREIGN LANGUAGE
Başlama Tarihleri: Ocak, Mart, Haziran ve Eylül
Program Ücreti: $6,900

Başa Dön

ucirvine

University of California-Irvine (UCI), Los Angeles’a 40 dakika uzaklıkta, oldukça prestijli bir üniversitedir.

UCI’in profesyonel sertifika programları, üniversiteden yeni mezun olanlar, kariyerinde değişiklik yapmak isteyenler ve yüksek lisansa alternatif program düşünenler için idealdir.

UCI’in profesyonel sertifika programlarına katılmak için, iyi derecede İngilizce bilmeniz gerekmektedir, istenilen dil seviyesine sahip değilseniz, profesyonel sertifika programı öncesi yoğunlaştırılmış İngilizce programına katılabilirsiniz.

ext_extqu_hr_640x428

Programlar

İşletme
İletişim ve Gömülü Sistemler Tasarım Mühendisliği
Uluslararası Ticari Operasyonlar ve Yönetimi
Uluslararası Finans
Uluslararası Otelcilik ve Turizm Yönetimi Sertifika Programı
Pazarlama
Microsoft.Net
Oracle ile Veritabanı Yönetimi
Proje Yönetimi
Teaching English as a Foreign Language (TEFL)

Başa Dön

UCBerkExt

University of California, Berkeley dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır ve yeni üniversite mezunlarından, deneyimli yöneticilere kadar geniş bir kitleye sertifika/diploma eğitimleri sunar. Programdan başarı ile mezun olanlar staj yapma hakkı kazanırlar.

Üniversitenin pek çok alanda 16 haftalık sertifika programları mevcuttur. IDP (International Diploma Programs) olarak adlandırılan bu programlar, Türkiye’de öğrenciler ve yöneticiler arasında oldukça popülerdir.

Profesyonel management programına (32 hafta + staj) katılan öğrenciler, program sonunda 1 yıl ABD’de eğitim aldıkları alanda çalışma (OPT) hakkı kazanırlar.

Programlar 4’er ay sürmektedir.

Başvuru için gereken belgeler

• Başvuru formu
• Niyet mektubu
• Mali yeterlilik belgesi
• CV
• İngilizce yeterlilik belgesi (En az 80 TOEFL)
• Diploma ve transcript
• Pasaport fotopisi

Programlar   

İşletme Sertifika Programı
Finans Sertifika Programı
Uluslararası Ticaret Sertifika Programı
Pazarlama Sertifika Programı
Proje Yönetimi Sertifika Programı

Program ücreti: $13,500 (okul ücreti, kitaplar ve sağlık sigortası dahil)
Başlangıç Tarihi: Ocak, Mayıs ve Eylül
Staj Ücreti: $2,900

Başa Dön

391234_10150970134519067_871183923_a

University Of California, UCLA Extension Sertifika/Diploma programları uluslararası öğrencilere 50’den fazla sertifika/diploma program ı, staj imkanları ve American Language Center olarak İngilizce eğitim programları sunar.

University Of California, UCLA Extension Sertifika/Diploma programlarına katılmakla ayrıca iş dünyası, eğlence merkezleri, güneşli havası, kültürel etkinlikleri ve plajları ile dünyaca ünlü Los Angeles şehrinde yaşam deneyimi edinirsiniz.

UCLA sertifika/diploma programlarının içeriği öğretim görevlileri ve ilgili sektörlerdeki lider yöneticiler tarafından oluşturulur ve güncellenir.

UCLA Extension’daki uluslararası öğrenciler, American Language Center’da (ALC Amerikan Dil Merkezi) yoğun İngilizce eğitim programlarına veya çeşitli alanlardaki sertifika programlarına kayıt olabilirler.

Sertifika programlarından, branşlarında ilerlemek ya da kariyerler değişikliği yapmak isteyen profesyonellerin yanı sıra yeni mezun öğrenciler de yararlanmaktadır.

UCLA Sertifika Programları

Sanat
İşletme
Mühendislik ve Bilgi Sistemleri
Doğa ve İnsan Bilimleri

SANAT
Başlama Tarihleri: Ocak, Nisan, Haziran ve Eylül
Program Ücreti: $14,500 ile $25,000

BUSINESS AND MANAGEMENT
Başlama Tarihleri: Ocak, Nisan, Haziran ve Eylül
Program Ücreti: $4,500 ile $9,000

COMPUTERS AND INFORMATION SYSTEMS AND ENGINEERING
Başlama Tarihleri: Ocak, Nisan, Haziran ve Eylül
Program Ücreti: $4,500 ile $9,000

ENTERTAINMENT STUDIES AND PERFORMING ARTS
Başlama Tarihleri: Ocak, Nisan, Haziran ve Eylül
Program Ücreti: $4,500 ile $9,000

HUMANITIES AND SCIENCES
Başlama Tarihleri: Ocak, Nisan, Haziran ve Eylül
Program Ücreti:  $5,500 ile $8,000

Amerika’da Sertifika ve Diploma programlarının süreleri ve detayları için; UC Certificate_Diploma

Başa Dön

index_clip_image002_0000

MIM – New York Staj ve Sertifika Programı
New York Manhattan şehir merkezinde bulunan Manhattan Institute of Management – MIM bünyesinde verilen programlarımız yıl boyunca devam etmektedir.

New York’ da staj ve sertifika programı 

Okulumuz, Amerika’ nın kalbi New York ‘ta, iş dünyasının merkezinde hem eğitim hem profesyonel çalışma imkanı sunmaktadır.

Başvuru yapan öğrencilerimizin okula kabulü gerçekleştikten sonra, mesleki eğitimleri boyunca, profesyonel bir şirkette staj yaparak meslek pratiği kazanmaları sağlanır.

MIM – New York Profesyonel Sertifika Programına kimler katılabilir ?

Üniversite mezunu, İngilizce yeterliliği olan her aday bu programa başvuru yapabilmektedir. İngilizce yeterliliği TOEFL, IELTS gibi sınav skorları ile ölçülebildiği gibi yurtdışında İngiltere, Amerika, Kanada vb. ülkelerde akredite bir dil kursundan yakın bir tarihte alınmış ileri düzey sertifikası da kabul görmektedir.

New York Staj ve Sertifika Program maliyetleri nelerdir ?

Program maliyetleri diğer sertifika programlarına oranla oldukça uygundur. 6 aylık sertifika programları genelde 5500 USD dan başlamaktadır.

Hangi alanda eğitim alabilirim ?

Certificate in Finance
Certificate in Financial Risk Management 
Certificate in Internet Technology Management
Certificate in Project Management
Certificate in Online Marketing and Social Media
Certificate in Solar Technology Management
ICTP and Integrative Project

Başvuru için gerekenler nelerdir ?
Pasaport kopyası, başvuru ve kargo ücretleri, diploma, CV, essay, banka mektubu gibi evraklar başvuru için gereken evraklardır.

Başa Dön