EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish
info@turkuazarboy.com +90 212 296 79 39

main_1355416446_248

Amerika’ da lise eğitimi veren okullarımız 3 ana başlık altında toplanmaktadır.

Özel Okullar

Bu programda öğrenciler Amerikalı ailelerin yanında kalarak,  Amerikan yaşam tarzı ve eğitimini deneyimleme fırsatına sahip olurlar.
Okul listesi için tıklayınız.

Özel okullarımızın broşürü:  Private-Day-School-Brochure-2014

Yatılı Okullar

Amerika’da Kaliforniya’dan Newyork’a, yüksek standartlarda eğitim ve eğlenceli bir atmosfer sunan prestijli okullarla çalışıyoruz.
Öğrencilerimiz, genelde Kanada ve Amerika’daki okullarımızda 1-4 yıl arasında özel yatılı eğitim aldıktan sonra üniversiteye devam etmekteler..

Amerika’da lise programları Ağustos ve Ocak yında başlar. Okul listesi için tıklayınız.

Yatılı okullarımızın broşürü: Boarding-School-Brochure-2014

Devlet Okulları

Amerika’da devlet okullarının eğitim programlarına katılan öğrenciler, yatılı okullarda okuyan öğrencilere göre daha özgürdür. Öğrenciler dilerse aile yani konaklama seçeneğini tercih edebilirler.
15-18 yaş arası öğrenciler gerekli dil ve akademik şartları karşıladıkları taktirde bu programa katılıp ve maksimum 1 sene süreyle eğitim alabilirler. Boston, Seattle, Chicago, Los Angeles, San Francisco gibi 40 farklı şehirde okullarımız bulunmaktadır.

Okul listesi için tıklayınız.

Devlet okullarımızın broşürü: Public-High-School-Brochure-2014

Konaklama

Bütün okullarımızda kız ve erkek öğrenci yurtları farklı binalardadır.  Her yurtta yüksek güvenlik önlemleri alınmıştır ve aynı yurtta konaklayan eğitimli gözetmenler, yurt güvenlik görevlileri ve resepsiyon bulunur.

Amerika’da lise eğitimi için 14-18 yaş grubundaki öğrenciler başvurabilirler. Kabul koşulları okuldan okula değişmekle beraber, öğrencinin iyi bir not ortalamasına (GPA) sahip olması gerekir.
Öğrencinin İngilizce seviyesi SLEP veya TOEFL testleri ile ölçülür. Öğrencinin yabancı dil seviyesi yeterli değilse, birçok okulda bulunan EŞL (İkinci Dil Olarak İngilizce) derslerine katılabilirler.

Başvuru Süreci

Son başvuru tarihi okuldan okula değişiklik gösterir. Bazı okulların kayıt tarihleri Ocak ayında biterken, bazıları bu süreci Nisan ayına kadar uzatabilirler. Bu nedenle öğrencilerin, istedikleri okullara kabul alabilmeleri için olabildiğince erken tarihte başvuru yapmaları tavsiye edilir.

Montverde Logo